Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Rodzina z Kuźni Raciborskiej straciła 20 tys. zł. Wszystko przez pękniętą rurę

21.04.2021 13:22 | 1 komentarz | żet

Zalanie piwnicy domu jednorodzinnego naraziło mieszkańców na duże straty. Woda uszkodziła piec oraz elektronarzędzia.

Rodzina z Kuźni Raciborskiej straciła 20 tys. zł. Wszystko przez pękniętą rurę
Zdjęcie ilustracyjne (fot. OSP Kuźnia Raciborska/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

50 000 litrów wody

Pęknięcie rury wodociągowej spowodowało zalanie piwnicy domu jednorodzinnego przy ul. Sienkiewicza w Kuźni Raciborskiej. Do zdarzenia doszło 21 kwietnia około godz. 5.25. Na miejscu interweniowali strażacy z miejscowej jednostki OSP, którzy wypompowali z zalanego pomieszczenia 50 kubików wody (50 tys. litrów).

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Złożyły się nań: uszkodzenie pieca na eko-groszek oraz elektronarzędzie, a także zamoknięcie składowanego w piwnicy opału.

Wypadek w Bieńkowicach

To nie jedyna interwencja strażaków z powiatu raciborskiego odnotowana 21 kwietnia. O godz. 5.44 doszło do wypadku w Bieńkowicach. Kierujący fordem mondeo nastolatek zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Mężczyzna doznał obrażeń szyi i trafił do szpitala. Był trzeźwy. Jak informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, 19-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego przekazał stróżom prawa, że zjechał do rowu, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka, wyprzedzającym "na trzeciego" pojazdem. Pisaliśmy o tym tutaj: Wypadek w Bieńkowicach. 19-latek trafił do szpitala. Jak do tego doszło?

Pożar w Brzeźnicy

Dodajmy, że wczoraj, 20 kwietnia, strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali m.in. w związku z alarmami bombowymi w przedszkolach, a także pożarem motocykla w Brzeźnicy. Pisaliśmy o tym w artykule: W Brzeźnicy spłonął motocykl aprilia tuono.