Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

W Brzeźnicy spłonął motocykl aprilia tuono

21.04.2021 09:10 | 0 komentarzy | żet

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł. Co było przyczyną pożaru?

W Brzeźnicy spłonął motocykl aprilia tuono
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 kwietnia o godz. 20.28 strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali w Brzeźnicy (zjazd z drogi krajowej nr 45), gdzie doszło do pożaru motocykla aprilia tuono 1100. Właściciel pojazdu nie doznał obrażeń. Strażacy ugasili pojazd i zebrali rozlane na jezdnię paliwo. Przypuszczalna przyczyna zaprószenia ognia to zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze na ul. Długiej w Raciborzu (godz. 8.15), gdzie oderwał się kawał blachy dachowej i spadł na zaparkowanego w pobliżu citroena c5. Strażacy doraźnie zabezpieczyli jeszcze dwa inne, poluzowane fragmenty pokrycia dachowego. Na miejscu obecni byli również policjanci. Wartość strat oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Oprócz tego strażacy wypompowali wodę z zalanej piwnicy budynku jednorodzinnego.

Ponadto strażacy oraz policjanci interweniowali w związku z fałszywymi alarmami bombowymi w przedszkolach. Dotyczyło to szeregu placówek w powiecie raciborskim, m.in. w Pietrowicach Wielkich oraz Raciborzu. Zgłoszenia te miały charakter kaskadowy, tzn. że wszystkie placówki otrzymały wiadomość tej samej treści.