środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Patrol

Nastolatek napadał na sklepy i przechodniów w Raciborzu

13.04.2019 05:49 | 1 komentarz | acz

Raciborscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju. Sprawca 10 kwietnia w Raciborzu na ulicy Opawskiej trzymając w ręku nóż groził właścicielce sklepu spożywczego i zażądał wypłaty pieniędzy z kasetki.

Nastolatek napadał na sklepy i przechodniów w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy już w ciągu kilku godzin od przyjęcia zgłoszenia przez dyżurnego o usiłowaniu rozboju trafnie wytypowali osobę związaną z przestępstwem. Kwestią czasu pozostawało jego zatrzymanie. Do ujęcia sprawcy doszło 11 kwietnia w godzinach popołudniowych. Podejrzany to 18-letni mieszkaniec Raciborza. Napastnik trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że młodzieniec podobnego czynu dopuścił się także 30 marca po godzinie 20:20 w Raciborzu na ulicy Słowackiego, gdzie wykorzystał nieuwagę poszkodowanego i przewrócił go na ziemię, kilkakrotnie uderzając poszkodowanego pięścią w głowę, po czym z kieszeni spodni wyciągnął portfel w którym znajdowała się gotówka w kwocie 50 zł oraz dokumenty. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić nawet 12 lat w więzieniu.

(acz)