Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Pijany siedemdziesięciolatek uciekał przed policją

17.01.2018 12:22 | 1 komentarz | acz

REGION. Głubczyccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami miasta. 70-latek został zatrzymany po kilku minutach pościgu. 

Pijany siedemdziesięciolatek uciekał przed policją
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z Komendy w Głubczycach w nocy 10 stycznia podczas prowadzonej kontroli trzeźwości na terenie miasta, w pewnym momencie zauważyli dziwnie zachowującego się kierującego. Na widok patrolu kierowca gwałtownie zahamował i zaczął uciekać jedną z bocznych ulic miasta.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg za kierującym czerwonym Chevrolettem, mimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, pojazd nadal się nie zatrzymywał, w pewnym momencie policjanci zajechali drogę uciekającemu. Po zatrzymaniu pojazdu, kierowcą okazał się być, 70-letni mieszkaniec Głubczyc. Wynik badania alkomatem wykazał ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z karą więzienia do 5 lat. Odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przypominamy, że ucieczka przed patrolem policji, jest obecnie przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.