Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Osiem pożarów, szerszenie i próba samobójcza - środa naszych strażaków

20.08.2015 09:31 | 1 komentarz | żet

Kolejne podpalenie w gminie Nędza. Istniało zagrożenie, że pożar rozprzestrzeni się na las. Do akcji skierowano osiem zastępów straży pożarnej.

Osiem pożarów, szerszenie i próba samobójcza - środa naszych strażaków
Strażacy gaszący pożar suchej trawy na nieużytkach przy ul. Łąkowej w Racborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 19 sierpnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji kilkanaście razy. Już o godz. 9:33 gasili pożar ścierniska w Pietrowicach Wielkich. Z ogniem walczyło siedem zastępów strażaków (3 zastępy JRG PSP Racibórz, 4 zastępy OSP). Ogień strawił 20 arów ścierniska. Strat nie odnotowano. Przyczyną zaprószenia ognia było uszkodzenie układu wydechowego operującego na polu ściągnika.

Poważny pożar odnotowano również przy ul. Wyrobiskowej w Babicach. Tam ogień zauważono o godz. 15:34. Na miejsce skierowano 2 zastępy JRG PSP Racibórz oraz 6 zastępów ochotników. Ogień strawił 1,5 ha nieużytków. Na szczęście strażkom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na poblisku las. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Ponadto strażacy gasili pożary suchej trawy w Raciborzu przy ul. Gliwickiej, Stalowej, Łąkowej, Bojanowskiej oraz Mysłowickiej, a także usuwali gniazda os i kokony szerszeni w Raciborzu, Rzuchowie, Owsiszczach i Kornowacu.

W środę 19 sierpnia strażacy interweniowali jeszcze dwa razy - na raciborskim rynku, usuwając zwisającą z kościoła rynnę, a taże przy ul. Reymonta, gdzie kobieta była bliska dokonania próby samobójczej (przybyłbym na miejsce policjantom udało się ją odwieźć od tego).

Strażacy z Raciborza i powiatu raciborskiego uczestniczyli również w akcji gaszenia nieużytków w Raszczycach (gmina Lyski, powiat rybnicki), gdzie szybko rozprzestrzeniający się ogień zagroził zabudowaniom. Więcej informacji nt. tego zdarzenia i zdjęcia: Pożar w Raszczycach. Ogień zagroził zabudowaniom mieszkalnym[ZDJĘCIA].