Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chlew w centrum miasta?

Złośliwy komentarz tygodnia Bożydara Nosacza.

Chlew w centrum miasta?

Nie tak dawno sąsiad straszył mnie, że jak tak dalej będzie wszystko drożeć, to wrócimy do zakładania minichlewików na działkach, w których będziemy hodować materiał na rolady i schabowe. Sąsiad widzi w tym pomyśle jeszcze taki plus, że przynajmniej nie będzie mu śmierdzieć w mieszkaniu, bo świnka na bieżąco zutylizuje odpady organiczne.

Słowa sąsiada przypomniały mi się, kiedy czytelnik przesłał mi zdjęcia skwerku w, było nie było, centrum Raciborza, na którym ktoś postawił dwie tablice z mało reprezentacyjnymi napisami „Eko-chlew”. Przeprowadzona przeze mnie wizja lokalna obecności świń nie stwierdziła, a tylko kupę wyschniętych krzaków, traw i chwastów. Eko czy nie, żaden chlew w centrum chyba miastu nie przystoi. Nawet jeśli w tak brutalnym określeniu tego konkretnego skwerku jest sporo przesady, to zakładam, że autorowi opisu nie chodziło o zaproszenie chętnych do ekologicznej hodowli trzody chlewnej, ale raczej o zrobienie porządku. Pytanie, czy wie o tym właściciel działki, która chyba jest wystawiona na sprzedaż.

Na wszelki wypadek „cynk” od czytelnika podaję dalej, z nadzieją, że nie skończy się na usunięciu krytycznych tabliczek.

bozydar.nosacz@outlook.com

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~markiz1 (188.137. * .170) 30.11.2022 13:05

gtce - dokładnie, jak najszybciej zabetonować, zalać asfaltem, wybrukować i wysypać piaskiem i żwirem

~Gtce (94.254. * .62) 30.11.2022 09:45
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

To ma być chlew? Trochę natury w mieście? Ten kto zrobił tą tablicę jest biednym nieszczęśliwym człowiekiem działającym na szkodę miasta i natury, który widać dalej niewiele rozumie co się dzieje. Zapewnie ta sama osoba jeździ samochodem 100 metrów do sklepu, i nie przeszkadzają mu ani betonowanie miasta ani wszędzie walające się wyrwane kostki brukowe ani zatrute powietrze.

~ZigaZiga (83.10. * .91) 29.11.2022 15:06
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

to chyba pozostałość po idiotycznych "łąkach kwietnych" ktore między innymi straszyły już na wjezdzie do centrum czyli przy Świńskim Rynku. Powiedzmy sobie szczerze że to znowu interes - ktoś wygrał jak zwykle w naszym miescie ustawiony przetarg na "opiekę" nad tymi miejscami - jak widać nie zrobił nic a pieniądze z pewnością zgarnął ... parodia jedna z wielu, kolejna w naszym mieście

~op (91.192. * .86) 29.11.2022 14:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jaki ekochlew? To są wymarzone przez wszystkich łąki kwietne