Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2024 wystartował. W sobotę 8 czerwca ruszyła największa impreza rowerowa w regionie! [ZDJĘCIA, VIDEO]

Dziś w Parku Roth w Raciborzu nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zmagań uczestników RowerON 2024. Na imprezę przygotowaną przez Wydawnictwo Nowiny i portal Nowiny.pl przyjechało bardzo wielu rowerzystów z całego regionu, by wspólnie otworzyć IV już edycję RowerON - największej imprezy rowerowej w regionie.

RowerON 2024 wystartował. W sobotę 8 czerwca ruszyła największa impreza rowerowa w regionie! [ZDJĘCIA, VIDEO]
Park Roth w Raciborzu tętnił dziś życiem dzięki rowerzystom biorącym udział w RowerON 2024

Przypomnijmy, że uczestnicy RowerON 2024 mają do pokonania w ciągu 4,5 miesiąca 16 przygotowanych tras w 11 powiatach, by zdobyć unikatowy medal (za min. 5 przejechanych tras) lub zostać Mistrzem RowerON-u (za 16 przejechanych tras) i zdobyć nagrody główne tegorocznej imprezy. Dzisiejszy event w Parku Roth oficjalnie rozpoczął to kilkumiesięczne rowerowe święto.

Imprezę jako konferansjer prowadził Marek Kuder – szef organizacyjny, opowiadając o tegorocznych założeniach RowerON-u. Wywiadu udzieliła również Ewa Węgrzyn – pomysłodawczyni projektu. To w jej głowie cztery lata temu narodziła się idea tej największej dziś imprezy rowerowej. W ciągu czterech lat w RowerON-ie wzięło udział już ponad 5000 uczestników. W tym roku w RowerON-ie bierze udział 1300 rowerzystów!

CLIP VIDEO z otwarcia RowerON 2024!

Na wydarzenie organizowane od kilku lat przez portal Nowiny.pl przyjechali stali bywalcy, którzy biorą już czwarty raz udział w imprezie. Byli też tacy, którzy w tym roku po raz pierwszy wyjadą na trasy by zdobyć unikatowy medal, tytuł Mistrza RowerON-u i nagrody. Ale przede wszystkim, by wyjść z domu, poznawać nowe miejsca, spędzić czas ze znajomymi czy rodziną i zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Na twarzach wszystkich zgromadzonych było widać radość i uśmiech, a wspólne rozmowy, żarty i zabawa tylko potwierdzają, że pasja do rowerów łączy. Bo taki jest właśnie RowerON!

Na odwiedzających w to cieple sobotnie przedpołudnie czekało wiele atrakcji. Na stoisku Nowiny.pl uczestnicy spotkali ekipę RowerON-u - Monikę Pilch, Ewę Węgrzyn, Basię Frydryk, Mateusza Szynola i Pawła Okulowskiego. Można tu było dostać wiele gadżetów rowerowych i nie tylko, odebrać pakiety startowe, zapisać się do RowerON 2024 i odebrać książeczki rowerowe z tegorocznymi trasami. Ekipę wspierali fotografowie Tomasz Czech i Kuba Kwiatkowski, którzy przygotowali relację zdjęciową i relację VIDEO z tego wydarzenia, a Mariusz Weidner przeprowadził godzinną relację LIVE z uczestnikami, przeprowadzając wywiady na żywo.

Dużą gratką dla rowerzystów były również stoiska partnerów RowerON-u, na których przygotowano wiele atrakcji dla uczestników.

Stoisko zdrowotne MEDHOSE zorganizował jeden ze głównych sponsorów tegorocznego RowerON-u. Odwiedzający mogli tu bezpłatnie wykonać pomiar cukru oraz badanie pulsoksymetrem (pomiar zawartości tlenu we krwi), pielęgniarki edukowały nt. boreliozy m.in. zaprezentowano instruktaż jak wyciągać kleszcze, jak się zabezpieczać, co zrobić po ukąszeniu, kiedy wykonać badania laboratoryjne i kiedy się zgłosić do lekarza. Była edukacja odnośnie apteczki pierwszej pomocy, a dietetyk instruował jak przygotować się do sezonu rowerowego. Można było również wykonać analizę składu ciała.

Organizatorzy przygotowali wraz ze sponsorami również inne niespodzianki. Uczestnicy mogli odwiedzić stoisko Wodociągów Raciborskich z przepyszną wodą RACIBORZANKĄ w różnych smakach, co przy upalnym dniu dodawało wszystkich ochłody i wytchnienia.

Na stoisku SZYPUŁA Lody Mistrzowskie rowerzyści mogli zakupić przepyszne lody naszego raciborskiego dwukrotnego lodowego mistrza Polski Tomasza Szypuły, wyróżnionego również za najlepszy smak lodów w Europie na Mistrzostwach Świata. Natomiast dzieci i dorośli mogli wziąć również udział w konkursie jeżdżąc na mini-rowerku i zdobyć gratisowe kupony na mistrzowskie lody, zasponsorowane przez naszego „lodowego” Partnera.

Nasz kolejny sponsor Taurus Rybnik przygotował stoisko, na którym Maciej Malkiewicz udzielał porad w zakresie doboru odpowiedniego bagażnika rowerowego/ boxu dachowego do swojego samochodu. Zaprezentował również wspaniały box dachowy z emblematami RowerON 2024, który jest jedną z głównych nagród tegorocznej edycji.

W trakcie imprezy uczestnicy poznali również 6-letnią Hanię z Raciborza, która przyjechała na event wraz z rodzicami i bratem ubrana w koszulkę i czapkę RowerON 2024. Przypomnijmy, że RowerON ma w tym roku element charytatywny i zachęcamy uczestników do wsparcia leczenia naszej małej bohaterki, by w przyszłości mogła samodzielnie przejechać na rowerze trasy RowerON-u, o czym ona sama bardzo marzy. Wraz z Hanią prowadzącą prawie 150 osobowy peleton na swoim rowerze, uczestnicy zrobili specjalnie dla niej jedno kółko po ścieżkach Parku Roth, by wspólnie z nią rozpocząć tegoroczną trasę otwarcia.

Późnij wszyscy rowerzyści wybrali się w 16-kilometrową trasę po Raciborzu, by wspólnie cieszyć się jazdą na rowerze. Odwiedzili m.in. ścieżki na wałach Odry, Bulwary Nadodrzańskie i raciborski rynek. Trasa przebiegała w większości ścieżkami rowerowymi miasta Racibórz.

W tym miejscu organizatorzy dziękują wszystkim kierowcom samochodów, mijanych na trasie otwarcia, którzy wykazali się zrozumieniem i empatią, gdy rowerzyści przekraczali skrzyżowania miasta Racibórz. Dziękujemy również władzom Miasta Racibórz za udostępnienie Parku Roth na to wyjątkowe wydarzenie otwarcia RowerON-u.

A teraz wszyscy uczestnicy ruszają na 16 przygotowanych tras RowerON 2024, by zdobyć unikatowy medal (za min. 5 przejechanych tras) lub zostać Mistrzem RowerON-u (za 16 przejechanych tras) i zdobyć nagrody główne tegorocznej imprezy. Na to wyzwanie uczestnicy mają 4,5 miesiąca od dzisiaj - 8 czerwca do 27 października. Powodzenia! Wsiadajcie na koło. Będzie wesoło!

Bądźcie na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii. Zapraszamy również na stronę www.roweron.pl.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobacz poniżej listę naszych sponsorów i partnerów edycji 2024. Lista wspierających nas firm i instytucji w tym roku ciągle rośnie. Dziękujemy - z Wami RowerON jest największą imprezą rowerową w regionie.

A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

  • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiega RowerON 2024 tutaj
  • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2023 tutaj
  • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj

Pozdrawia cała ekipa RowerON 2024. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło i ... bezpiecznie!


Organizatorem IV edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny - wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych miesięczników Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portali JastrzebieOnline.pl, eZory.pl, Agronowiny.pl, Historion.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych. Wydawnictwo Nowiny od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" i również RowerON od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].