Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2022. Zakończyliśmy zapisy i mamy rekordowe 1200 uczestników. Dziękujemy!

AKTUALIZACJA. 1 maja o godz. 12.00 wystartowaliśmy z rejestracją do RowerON 2022. Planowaliśmy rejestrację od 1 do 31 maja. Minęło zaledwie 1,5 godziny i mieszkańcy regionu zarezerwowali wszystkie 500 wejściówek z pierwszej transzy zapisów!  Drugą rejestrację uruchomiliśmy w czwartek 5 maja o godz. 12.00. I znów w zaledwie 1,5 godziny wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Mieliśmy więc po 3 godzinach zapisów 1000 uczestników RowerON 2022! Trzecia i zarazem ostatnia tegoroczna transza zapisów (bez pakietów startowych) trwała od poniedziałku (9.05) od godz. 12.00 do niedzieli (15.05) do godz. 23.59. Zapisało się w niej kolejnych 200 uczestników. Dziękujemy za tak wielki odzew na naszą rowerową imprezę. Wkrótce więcej informacji dla uczestników co dalej - jak i kiedy odebrać pakiety startowe i jak będzie przebiegać 14 zupełnie nowych tegorocznych tras. Zachęcamy również do przeczytania regulaminu imprezy. Poniżej szczegóły tegorocznego RowerON-u, czyli największej imprezy rowerowej w regionie organizowanej przez Nowiny.pl.

RowerON 2022. Zakończyliśmy zapisy i mamy rekordowe 1200 uczestników. Dziękujemy!
Cała ekipa RowerON zaprasza Was do udziału w RowerON 2022. Podejmiecie wyzwanie?

Wiosna wystartowała, lato za pasem, a to oznacza, że możecie już wyciągać z piwnic rowery (choć podejrzewamy, że wielu z Was w ogóle nie schowało ich na zimę) i szykować się do kolejnego sezonu rowerowego. Po sukcesie I edycji projektu „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” nie zwalniamy tempa i możemy śmiało powiedzieć, że II edycja będzie jeszcze ciekawsza!

Wyzwanie rowerowe RowerON to propozycja dla każdego. Niezależenie od tego czy jeździsz na rowerze od lat, czy dopiero zaczynasz, czy lubisz jeździć samotnie, czy razem z rodziną lub przyjaciółmi – mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia - wsiadaj na koło, będzie wesoło! 

Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

- Nasza inicjatywa powstała z potrzeby aktywności, odreagowania stresów dnia codziennego, a także chęci odkrywania uroków regionu, w którym mieszkamy. Rower to wolność i idealny trening, a RowerON to gwarantowana dobra zabawa i wspaniała przygoda – mówią pracownicy Nowin i główni organizatorzy akcji - Ewa Węgrzyn – inicjatorka projektu oraz Paweł Okulowski i Marek Kuder.

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku? Jeszcze więcej wrażeń!

A dokładnie 14 zupełnie nowych tras na terenie aż 7 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju. Słuchając Waszych sugestii, wydłużamy też czas trwania wyzwania do 4 miesięcy – tak aby każdy z Was mógł zdobyć unikatowy medal, a także tytuł Mistrza RowerON-u i powalczyć w specjalnych challange'ach o super nagrody. 

Na czym będzie polegał tegoroczny RowerON 2022?

Zasady są podobne jak w 1 edycji. Po rejestracji otrzymasz bezpłatny pakiet startowy i dołączysz do społeczności rowerowej. Co musisz zrobić?

  • Przejedź minimum 5 tras w cztery miesiące od 21 czerwca do 21 października i zdobądź unikatowy medal
  • Dajemy do wyboru 14 tras na terenie 7 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju
  • Lubisz rywalizację? Weź udział w specjalnych challenge’ach z dodatkowymi nagrodami
  • Przejedź wszystkie 14 tras, zostań Mistrzem RowerON-u i wygrywaj super nagrody!

Wystarczy się zarejestrować, odebrać pakiet startowy i wsiadać na koło. Satysfakcja gwarantowana!

Zapisy do II edycji RowerON już startują 1 maja o godz. 12.00!

W zeszłym roku rejestracja tysiąca uczestników do RowerON 2021 poszła błyskawicznie. Dlatego bądź czujny. Mamy dla Was ograniczoną liczbę darmowych pakietów startowych!

Podajemy link do rejestracji:
 www.evenea.pl/event/roweron2022

Rejestracja rozpocznie się od 1 maja o godz. 12.00 i potrwa do 31 maja lub do wyczerpania miejsc. Poniżej prezentujemy tegoroczny unikatowy medal zaprojektowany specjalnie na 2 edycję. Wkrótce pokażemy również 14 zupełnie nowych tras wybranych dla Was - mówi Marek Kuder. 

Ten unikatowy medal może być Twój!

Dołącz też do naszej nowej grupy RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco!

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2022.pdf

Wyjątkowe koszulki i buffy z logo RowerON 2022!

Podobają Ci się logotypy naszych wyzwań?
W tym roku przygotowaliśmy dla Was specjalne koszulki sportowe i kominy sportowe (buff), które idealnie nadają się na rowerowe wycieczki, będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. Dzięki temu RowerON 2022 będzie jeszcze bardziej widoczny na trasach regionu.

Tegoroczne koszulki (2022) z nowym bohaterem akcji – przyjaznym dionozaurem, zapraszającym mieszkańców regionu do aktywności i podjęcia naszego wyzwania rowerowego, można już zamówić na stronie www.sklep.nowiny.pl!

Jeśli natomiast brałeś udział w I edycji RowerON 2021 koszulki i buffy, jak i inne „roweronowe” gadżety możesz zamówić również na stronie www.sklep.nowiny.pl.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobacz poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2022. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana.
Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

 
Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2021 tutaj.


Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~klipa (79.124. * .44) 03.05.2022 19:26

Brawo, można i tak

~Organizator (188.146. * .225) 03.05.2022 07:30

To nie smok wawelski tylko roweronowy dinozaur;-) Zachęcający do aktywności I do udziału w RowerON2022 :-)

~klipa (79.124. * .44) 02.05.2022 19:33

Co robi smok wawelski na naszym rowerze

~Organizator (89.151. * .86) 29.04.2022 22:17

BabuniaDnia zapraszamy do RowerON 2022. Przekonasz się sama jak to jest na rowerze ;) A jest pięknie!

~BabuniaDnia (51.195. * .51) 29.04.2022 13:30

To oni jeżdżą po chodnikach, odreagowują stres! Potrącają pieszych i uciekają.