Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

330 km niezapomnianej przygody za nami. 1 października odbył się wielki finał I edycji RowerON-u 2021!

04.10.2021 15:32 | 2 komentarze | MK

„Wsiadaj na koło, będzie wesoło”- pod takim hasłem przez ostatnie 3 miesiące mieszkańcy całego subregionu zachodniego województwa śląskiego jeździli po wytypowanych trasach rowerowych w regionie. W piątek 1 października o godz. 13:00 odbył się finałowy live i tym samym zakończyliśmy I edycję największego wyzwania rowerowego RowerON 2021.

330 km niezapomnianej przygody za nami. 1 października odbył się wielki finał I edycji RowerON-u 2021!
Relację LIVE poprowadzili Ewa Węgrzyn – pomysłodawczyni projektu RowerON i szef organizacyjny projektu oraz Marek Kuder – Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu Wydawnictwa Nowiny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RowerON 2021 w liczbach

W pierwszej edycji RowerON-u wzięło udział 1070 uczestników. Ze względu na gigantyczne zainteresowanie mieszkańców regionu uruchomiliśmy aż 4 transze zapisów. Wyzwanie obejmowało przejechanie minimum 5, a maksimum 10 tras w regionie o łącznej długości 330 km zaproponowanych przez Organizatora. Trasy prowadziły przez pow. raciborski, wodzisławski, rybnicki oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory. Każdy z uczestników, by zaliczyć trasę, musiał zrobić sobie zdjęcie z rowerem w wyznaczonym do tego miejscu na wybranej trasie.

W trakcie trwania wyzwania – od 21 czerwca – do 21 września – odbyły się także 4 dodatkowe challange, których laureaci w kategorii męskiej i żeńskiej otrzymali dodatkowe nagrody.

I tak:

- LONG challenge, polegający na przejechaniu rowerem jak najdłuższej trasy jednego dnia wygrali: Mateusz Sieradzki z wynikiem 585,5 km, który przejechał odcinek od Raciborza do Szczecina, i Edyta Lipka z wynikiem 301,85 km, która przejechała jednego dnia wszystkie 10 tras tegorocznego wyzwania,

- FAST challenge, polegający na jak najszybszym przejechaniu 20 km, wygrali Paweł Klinik z wynikiem 25 min 30 s (średnia prędkość 47,1 km/h) oraz Magdalena Woskowska z czasem 31 min 16 s (średnia prędkość 38,4 km/h).

- KIDS challenge, wygrali Wojtek Jakubiak oraz Amelia Skaba

- FIT challenge, polegający na spaleniu jak największej liczby kalorii w ciągu 2 dni weekendu wygrali Wojciech Gawliczek z wynikiem 7385 kcal i Karolina Sławik z wynikiem 6647 kcal.

Po zweryfikowaniu przez ekipę RowerON-u formularzy ze zdjęciami podsumowującymi przejechanie tras, aż 339 osób przejechało min. 5 tras i otrzyma od nas unikatowy medal, zaprojektowany specjalnie na tą imprezę, a 126 osób przejechało wszystkie 10 tras zdobywając tym samym oprócz unikatowego medalu tytuł Mistrza RowerON-u 2021 - podsumowuje Ewa Węgrzyn Szef Organizacyjny projektu RowerON

 >>>ZOBACZCIE RELACJĘ LIVE Z FINAŁU I EDYCJI ROWERON-U 2021<<<

W RowerON-ie wszyscy wygrywają!

Gratulujemy wszystkim zgłoszonym uczestnikom tegorocznej edycji RowerON-u, zarówno tym, którzy przejechali maksymalną ilość tras, jak i tym którym nie udało się sięgnąć po medal. Pamiętajcie, że ideą RoweroON-u jest propagowanie aktywności fizycznej, eksplorowanie regionu i dobra zabawa, więc każdy kto podjął się naszego wyzwania jest wygranym.

Dla wszystkich przygotowaliśmy niespodziankę – w sklepie www.sklep.nowiny.pl możecie kupić pamiątkowe gadżety z I edycji RowerON-u, w tym zestaw magnesów, wielofunkcyjny komin i koszulkę sportową. Zapraszamy!

Było wyzwanie, są nagrody dla najbardziej wytrwałych!

Jest wysiłek to musi być nagroda, i to nie byle jaka. Każdy z uczestników RowerON-u, który przejechał minimum 5 tras otrzyma od nas unikatowy medal. Medale będą do odbioru w wybranych w formularzach punktach odbioru od 18 października.

Szczegółowe informacje, kto przeszedł weryfikację zgłoszeń i otrzyma medal wysłaliśmy na Państwa e-maile podane w zgłoszeniu we wtorek 5 października. Jeśli ktoś wysłał zgłoszenie, a nie otrzymał maila prosimy o kontakt na roweron@nowiny.pl - mówi Marek Kuder 

Dla Mistrzów RowerON-u przygotowaliśmy razem z naszymi sponsorami i partnerami także 31 nagród głównych, a laureatów wytypowaliśmy podczas piątkowej relacji live. Po odbiór nagród należy zgłosić się do Wydawnictwa Nowiny, na ul. Kościuszki 32a w Raciborzu w godzinach 8.30-15.30 od poniedziałku do piątku.

Oto lista Mistrzów RowerON-u, którzy otrzymują nagrody:

Sponsor nagród: Firma CAMPBOX z Raciborza
odblaskowy pokrowiec na plecak
Mirosław Jakubiak, Ryszard Wojtal

profesjonalny bidon na napoje camelback
Adrian Gamrat, Mariusz Adamek

profesjonalny kubek termiczny camelback
Kazimierz Tylec, Paweł Klinik, Michalina Skaba

Sponsor nagród: Kraina Górnej Odry
sakwa rowerowa
Gabriela Hajski, Klaudia Hajski, Tomasz Kanclerz,, Dariusz Bierza, Patryk Bucior Władysław Skotarek

lampka „czołówka”
Marek Szopa, Mirosława Kordylewicz, Patrycja Jęczmionka

zestaw narzędzi rowerowych
Andrzej Piprek, Adam Buba

Sponsor nagrody: Warsztat Rowerowy Szprycha
voucher na serwis roweru o wartości 150 zł
Narcyz Wołosewicz

Sponsor nagrody: Serwis Rowerowy BOB
voucher na serwis roweru o wartości 150 zł
Andrzej Drewniak

Sponsor nagrody: Sklep meblowy Maxihome
voucher na meble o wartości 500 zł
Piotr Gucik

Sponsor nagród: Sklep Rowerowy Somir-Bike z Raciborza
plecak rowerowy KROSS
Jerzy Lihs, Łukasz Kucharski, Jacek Bombik

Kask rowerowy
Kornelia Dybała, Karolina Sławik, Amelia Skaba, Andrzej Myszakowski, Grzegorz Machecki, Beata Mayer-Mętel

Sponsor nagrody Sklep Rowerowy Somir-BIKE z Raciborza
Nagroda główna: Rower Trekkingowy Kross
Łukasz Wawrziczek

Sponsorami nagród dla Mistrzów RowerON-u są: firma CampBox, Sklep Rowerowy Somir-Bike, Sokol Rowery, Szprycha - warsztat rowerowy, Serwis rowerowy BOB, Kraina Górnej Odry oraz Salon Meblowy Maxii Home

Tak prezentuje się unikatowy medal zaprojektowany specjalnie na RowerON 2021!

Nieocenione wsparcie od regionalnego i lokalnego biznesu

RowerON nie odbyłby się bez wsparcia zaufanych firm i instytucji w regionie. W tym roku w projekt zaangażowało się 40 firm i instytucji, w tym 9 sponsorów głównych, 27 partnerów i 3 patronów medialnych. Dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie finansowe projektu, a także przekazane nagrody. To dzięki Wam możemy dzisiaj powiedzieć, że RowerON 2021 okazał się wielkim sukcesem.

Sponsorzy Główni RowerON 2021

Extral Aluminium to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się prasownia profili aluminiowych powstała w 2008 r.  w Żorach. W działalności firmy, oprócz zastosowania najlepszych rozwiązań z dziedziny produkcji, technologii, zarządzania i bezpieczeństwa pracy podejmowane są działania proekologiczne, które opierają się na koncentrowaniu sił i środków w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.

RAFAMET to polski producent obrabiarek specjalnych i urządzeń do renowacji i utrzymania w ruchu pojazdów szynowych. Fabryka obrabiarek z Kuźni Raciborskiej prowadzi działalność w oparciu o zasadę polityki zrównoważonego rozwoju, zakładającą świadome i odpowiednio ukształtowane relacje pomiędzy wzrostem gospodarczym, dbałością o środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Przejawem tej praktyki jest wspieranie lokalnych wydarzeń promujących zdrowy styl życia takich jak np. RowerON.

Tokai COBEX  to międzynarodowy lider w projektowaniu, produkcji, a także serwisie wysokiej jakości produktów węglowych (np. bloki katodowe, elektrody węglowe oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych). Siedziba główna Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Istnieją cztery zakłady produkcyjne: dwa w Polsce – w Raciborzu i Nowym Sączu – oraz dwa we Francji – w Vénissieux i Notre Dame de Briançon – a także biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Eko-Okna S.A. to międzynarodowy producent stolarki otworowej. Dysponujemy najszerszą ofertą, proponujemy zarówno okna, drzwi, rolety, bramy, moskitiery jak i ogrodzenia. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzystamy tylko z wysokiej klasy materiałów pochodzących od najlepszych, europejskich dostawców. Dajemy gwarancje bezpieczeństwa i trwałości. Od 2019 roku dzierżymy tytuł europejskiego lidera w produkcji okien.

GSU Spółka Akcyjna jest agentem ubezpieczeniowym, którego misją jest budowanie poczucia bezpieczeństwa klientów i ich najbliższych na każdym etapie życia. Firma specjalizuje się w sprzedaży i obsłudze grupowych i indywidualnych produktów ubezpieczeniowych na życie, zdrowie, komunikacyjnych, majątkowych, turystycznych i innych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Fundusz Górnośląski SA  jest najistotniejszym w województwie śląskim podmiotem kreującym i udostępniającym nowoczesne instrumenty finansowe wspierające rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Urząd Miasta Racibórz, który wsparł naszą inicjatywę RowerOn bo "Racibórz kocha rower".

Powiat Raciborski to prawdziwa oaza życia dla aktywnych i wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Władze Powiatu Raciborskiego na czele ze starostą Grzegorzem Swobodą od lat wspierają społeczne inicjatywy dla mieszkańców regionu również te rowerowe.

Powiat Wodzisławski to wyjątkowe miejsce. Posiada bogatą ofertę turystyczną dla rowerzystów, miłośników pieszych wędrówek, spływów kajakowych oraz obserwatorów  przyrody.  Powiat utożsamia się z hasłem  "Rower w ruch = zdrowy duch".

RowerON to wyjątkowi ludzie

Może się wydawać, że RowerON to tylko 3 miesięczne wyzwanie, ale jego przygotowania trwały o wiele dłużej. Zanim mogliście zobaczyć pierwsze informacje o tym projekcie ekipa RowerON-u już przez kilka miesięcy pracowała nad jego ostatecznym kształtem i realizacją, w które zaangażowane było wiele osób z naszego Wydawnictwa Nowiny. W tym: nasi aktywni rowerzyści, którzy przejechali i sprawdzili wszystkie trasy – Marek, Tatiana i Maciej Kuder, Paweł Okulowski, Kasia Maciejowska, Tomek Czech i Agnieszka Kaźmierczak; dział rozwoju biznesu pod przewodnictwem ww. Marka – Ewa Węgrzyn, Monika Pilch, Joanna Janik, Mateusz Szynol, Barbara Frydryk, dział techniczny – Patryk Cyran, Jerzy Oślizły i Agnieszka Subocz, a także Prezes Wydawnictwa Nowiny – Arkadiusz Gruchot.

Dzielmy pasję rowerową cały rok!

Zapraszamy do aktywnego udziału w grupie RowerON na FB – komentujcie, lajkujcie, wysyłacie zdjęcia i opisy Waszych tras i dzielcie się wypadami i przygodami rowerowymi. Odwiedzajcie również stronę www.roweron.pl gdzie znajdziecie ciekawe materiały rowerowe.

Dziękujemy za tegoroczną edycję i do zobaczenia za rok w RowerON 2022! Wsiadajcie na koło, będzie wesoło! Do zobaczenia na … kole!


Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”,  „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców” od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.