Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Masłowski

Senator

Piotr Masłowski urodził się w 1977 roku w Rydułtowach. Politolog, działacz społeczny i samorządowy. W przeszłości był m.in. prezesem Centrum Rozwoju Inicjatwych Społecznych. Współtworzył Forum Obywateli Rybnika. Po zwycięstwie Piotra Kuczery w wyborach na prezydenta Rybnika w 2014 roku został zastępcą prezydenta Rybnika. Utrzymał stanowisko po wyborach w 2018 roku.

W 2023 roku został wybrany do Senatu RP (XI kadencja). Związany z Polską 2050 Szymona Hołowni.

Senat za językiem śląskim. Ostateczna decyzja w rękach prezydenta Dudy 

Senat przyjął bez żadnych zmian nowelizację ustawy dotyczącej mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Przepisy przewidują uznanie języka śląskiego za język regionalny. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Konwencja Koalicji 15 października. Wojciechowicz: nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. A. Wolny: wygramy w pierwszej turze. J. Kuliga: jest minus, że Jacka ludzie nie znają    

- Mamy to, o czym wielu marzyło, a nam się to udało - ogłosiła na początek konwencji wyborczej w PCS-ie Gabriela Lenartowicz. Do sali gimnastycznej z rozświetloną sceną i transmisją wideo na kilka kamer przyszli kandydaci czterech komitetów oraz ich sympatycy. Mimo miejsc głównie stojących, było tłoczno.

Wojciech Kiljańczyk będzie nowym wiceprezydentem Rybnika 

28 grudnia grudnia odbędzie się dodatkowa Sesja Rady Miasta Rybnika, na której Wojciech Kiljańczyk planuje złożyć rezygnacje z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika.

Odchodzący posłowie, senatorowie oraz ich pracownicy dostaną odprawy 

Prawie 40 tys. zł otrzymają parlamentarzyści, którzy nie zasiądą w Sejmie i Senacie nowej kadencji.

Zygmunt Solorz i Piotr Kuczera otworzyli w Rybniku stację wodorową, Krzysztof Ibisz zatankował toyotę [ZDJĘCIA]  

Stacja do tankowania wodoru działa przy ul. Budowlanych 6 w Rybniku. Otwarto ją 30 października 2023 r. Inwestycję zrealizowała spółka PAK-PCE Stacje H2 na terenie dzierżawionym od miasta, nieopodal dworca autobusowego.

Posłowie i senatorowie odebrali zaświadczenia o wyborze 

Tradycyjnie w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia oficjalnych zaświadczeń potwierdzających uzyskanie mandatu parlamentarzysty.

Piotr Masłowski nie jest już wiceprezydentem Rybnika 

Prezydent Piotr Kuczera nie podjął jeszcze decyzji, czy w miejsce Piotra Masłowskiego powoła nowego zastępcę.

Piotr Masłowski już jest w ogródku, a senator Wojciech Piecha właśnie z niego wychodzi 

Piotr Masłowski z Polski 2050 Szymona Hołowni cieszy się z wyników wyborów i ma nadzieję, że jutro będzie już pewne, że on sam wygrał wybory do Senatu. - To będzie świetny prezent dla mojej żony - dodaje. Tymczasem senator Wojciech Piecha oswaja się z myślą o emeryturze.

To już oficjalne. Piotr Masłowski i Henryk Siedlaczek wygrali wybory do Senatu. Ewa Gawęda i Wojciech Piecha przegrali [DANE PKW] 

Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęły już wyniki głosowania w naszym regionie. Piotr Masłowski wygrał z Wojciechem Piechą, a Henryk Siedlaczek ostatecznie prześcignął Ewę Gawędę w wyborczym wyścigu.

AKTUALIZACJA

Łukasz Kohut, Piotr Masłowski i Piotr Kuczera zachęcali w Rybniku, aby pójść na wybory 

W Rybniku w ostatni dzień kampani wyborczej w wyborach do Sejmu i Senatu do pójścia na wybory zachęcali europoseł Łukasz Kohut, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz wiceprezydent Rybnika i kandydat do senatu w ramach Paktu Senackiego - Piotr Masłowski. 

Piotr Masłowski mówi, że w tych wyborach ma szczęście do przeciwników. "Pomagają mi w kampanii, podbijają moją oglądalność" [WYBORY 2023] 

O śląskim think tanku, zaklejaniu plakatów wyborczych oponentów i remoncie familoka za 16 milionów złotych rozmawiamy z wiceprezydentem Rybnika Piotrem Masłowskim - kandydatem Trzeciej Drogi w wyborach do Senatu.

Czterech kandydatów do Senatu w Rybniku 

Wojciech Piecha z PiS, Piotr Masłowski z Polski 2050 Szymona Hołowni, Andrzej Fojcik z Konfederacji oraz Mirosław Małek z Polski 2050 - to kandydaci na senatorów z okręgu nr 73., który obejmuje Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki.

Pasowanie na pierwszoklasistów w SP nr 34 w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Pierwszoklasiści zainaugurowali rok szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej w Rybniku. 

Oto kandydaci Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL w wyborach do Sejmu 2023 w okręgu rybnickim [ZDJĘCIA]  

Na liście kandydatów są inżynierowie, przedsiębiorcy, nauczyciele, a także byli i obecni samorządowcy, w tym były wicestarosta powiatu wodzisławskiego oraz były wiceprezydent Żor.

AKTUALIZACJA

To już oficjalne. Wojciech Piecha kandydatem PiS w wyborach do Senatu 

Już wiadomo, że w okręgu rybnickim o mandat senatora powalczą Wojciech Piecha z PiS oraz Piotr Masłowski z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Swingowa potańcówka. Ruszył festiwal jazzu tradycyjnego w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Swingowe rytmy w wykonaniu rybnickiej grupy South Silesian Brass Band porwały publiczność zgromadzoną na kampusie. Tak rozpoczął się XV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego.

Piotr Masłowski mówi, że senator nie musi być leniwy. Czy spotkamy go przy kołoczu na dożynkach?  

Kandydat opozycji w wyborach do senatu zastanawia się, co Polska może zrobić dla Śląska. To właśnie ta myśl spina jego program wyborczy. 18 sierpnia zorganizował w Rybniku konferencję prasową. Skorzystaliśmy z okazji, aby zadać mu kilka pytań.

Zobacz więcej