Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Masłowski

Wiceprezydent Rybnika.

Piotr Masłowski urodził się w 1977 roku w Rydułtowach. Politolog, działacz społeczny i samorządowy. W przeszłości był m.in. prezesem Centrum Rozwoju Inicjatwych Społecznych. Współtworzył Forum Obywateli Rybnika. Po zwycięstwie Piotra Kuczery w wyborach na prezydenta Rybnika w 2014 roku został zastępcą prezydenta Rybnika. Obecnie jest członkiem ruchu Szymona Hołowni.

Tomasz Grodzki przyjechał do Rybnika. Zobaczcie, kto spotkał się z marszałkiem Senatu [ZDJĘCIA]  

Tomasz Grodzki rozpoczął spotkanie od anegdoty. W drodze do Rybnika rozmawiał z pracownicą stacji benzynowej. Kobieta, zauważywszy szczecińską rejestrację samochodu, którym podróżował, stwierdziła, że "Szczecin to czyste miasto". A Rybnik? Staje się czystszy, bo "prezydent nas przymusza, żebyśmy wymieniali te kopciuchy".

Po nocy przychodzi dzień. Rocznica wybuchu wojny na Ukrainie na rybnickim rynku [ZDJĘCIA]  

Społeczność ukraińska mieszkająca w Rybniku spotkała się na rynku w pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. W niebo poleciały żółto - niebieskie balony. Miejska Orkiestra Dęta Rybnik odegrała hymny Polski i Ukrainy.

Rybniczanie pięciu dzielnic działają w Klubach Mieszkańców 

Wraz z końcem marca kończy się realizowany przeszło dwa lata projekt „3R – Rodzina, Rozwój, Rybnik”, dzięki któremu powstały m.in. Kluby Mieszkańców w pięciu dzielnicach Rybnika.

Miasto Rybnik rozdzieliło miliony złotych na sport. Które kluby otrzymały wsparcie?  

3 850 000 zł – to kwota, jaka rozdysponowana została w tym roku w formie grantów na potrzeby 36 rybnickich klubów sportowych.

Hossa zrobiła biznes na kamienicy, którą dostała od Miasta Rybnika. Co stało się z pieniędzmi ze sprzedaży nieruchomości?  

Kamienica komunalna najpierw została przekazana miejskiej spółce Hossa. Hossa miała ją wyremontować i urządzić w niej apartamenty na wynajem. Jednak do niczego takiego nie doszło, bo pół roku później Hossa sprzedała kamienicę. Spółka zarobiła na tym niemałe pieniądze. Sprawdziliśmy, co się z nimi stało.

Miasto Rybnik przekazało kamienicę swojej spółce na pokoje do wynajęcia, a ta ją sprzedała  

24 października 2019 roku rada miasta, na wniosek prezydenta, podjęła uchwałę o przekazaniu w formie aportu kamienicy przy ul. Rynkowej 1 spółce Hossa należącej do Miasta Rybnik. Według zapewnień wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, spółka miała wyremontować budynek w celu urządzenia tam pokoi do wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania...

Opłata śmieciowa w Rybniku znowu w górę. Porównanie ze stawkami w regionie zwala z nóg 

Aktualnie przeciętny rybniczanin płaci za śmieci 31 zł miesięcznie za osobę. To o 19% więcej niż w Wodzisławiu i 47% więcej niż w Raciborzu. A od 1 stycznia 2023 roku będzie jeszcze drożej.

Nauczyciele, których się nie zapomina. Wspominają ich znani mieszkańcy Rybnika [DZIEŃ NAUCZYCIELA] 

Piszemy o nauczycielach, którzy ukształtowali przyszłych posłów, prezydentów, radnych czy przedstawicieli duchowieństwa z Rybnika. Wśród nich są m.in.: katecheta, który próbował zrozumieć młodzież, matematyk, który ufał prymusowi z pierwszej ławki i polonistka, która zamiast zganić za przeklinanie zaproponowała zaskakujący zamiennik.

Wspólny stół dla potrzebujących mieszkańców Rybnika [ZDJĘCIA]  

11 października w lokalu przy ul. Zebrzydowickiej 30/3 otwarto "Wspólny Stół" - miejsce dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

"Co będzie z tymi wszystkimi ludźmi!?" Szymon Hołownia ostro o polityce węglowej [ZDJĘCIA]  

W piątek 9 września przed Teatrem Ziemi Rybnickiej odbyło się spotkanie prasowe z Szymonem Hołownią. Na tapet wzięto temat węgla, a przede wszystkim dodatek węglowy.

Szymon Hołownia przedstawi w Rybniku "kandydatów na kandydatów" w wyborach do sejmu 

Lider Polski 2050 prowadzi tzw. mobilną konwencję partyjną. 9 września zawita do Częstochowy i Rybnika, a 10 września przyjedzie do Sosnowca.

Czy w Rybniku są lepsi i gorsi brodacze? 

Zaczęło się od wpisu z okazji Dnia Brodacza, a skończyło na posądzeniach o "specjalne dojścia" do urzędu, pytaniach o politykę bezpieczeństwa Urzędu Miasta Rybnika i... kasowaniu wiadomości.

Czirliderki, orkiestra i sportowcy, czyli wielka feta w Tyglu na inauguracji roku szkolnego [ZDJĘCIA]  

- Budujcie swoje piękne życiorysy - zwrócił się do uczniów prezydent Piotr Kuczera podczas uroczystości.

Problem z Odrą był już w marcu. Polska 2050 pyta o reakcję prezydenta Polowego  

Działacze ruchu Polska 2050 założonego przez Szymona Hołownię zorganizowali na Bulwarach Nadodrzańskich w Raciborzu konferencję prasową na temat bieżącej sytuacji na rzece Odrze. Są zaniepokojeni informacjami o zatruciu wody, tonach śniętych ryb i chaosem informacyjnym w tej sprawie.

Rybnik na Światowym Forum Miejskim 

Rybnik mocno zaznaczył swoją obecność podczas zakończonej właśnie w Katowicach 11. edycji World Urban Forum -  Światowego Forum Miejskiego.

Rybnik otrzymał szereg dotacji na innowacyjne projekty 

Aż pięć rybnickich projektów zostało wyłonionych  w ostatniej edycji programu Śląska Przestrzeń Innowacji.

Polska 2050: Czy Piotr Masłowski będzie startował do Parlamentu? 

6 czerwca na Placu Jana Pawła II odbyło się spotkanie z regionalnymi przedstawicielami Polski 2050 Szymona Hołowni. Wśród nich był również Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika, który opowiedział o swoich planach na przyszłość.

Zobacz więcej