Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.

„Latem nie chciałeś mnie wpuścić, a dziś mnie karmisz”. Co Krzysztof Sałajczyk zobaczył na granicy z Ukrainą? 

- Są niestety i ciemne strony tego pięknego przedsięwzięcia, jakim jest solidaryzowanie się z Ukraińcami. Pojawiają się osoby, które chcą wykorzystać cudze nieszczęście. Widziałem tam mnóstwo mężczyzn z Syrii, Afganistanu, Iranu czy Uzbekistanu. Zachowywali się agresywnie, służby miały z nimi kłopoty - relacjonuje strażak OSP...

Strażakom z Kuźni Raciborskiej podziękowano za poświęcenie i oddanie. Wybrano też nowy zarząd miejsko-gminny OSP [ZDJĘCIA]  

Po gminie Kornowac, przyszedł czas na Kuźnię Raciborską. 16 października w świetlicy w Jankowicach odbył się XII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kuźni Raciborskiej, podsumowujący kadencję 2016-2020 r. Wybrano też nowe władze. Kto wszedł w skład zarządu?

Racibórz. Czy prezesi spółek potanieli? 

Przeglądając oświadczenia majątkowe prezesów przedsiębiorstw, które należą do gminy Racibórz, zwróciliśmy uwagę na różnice w zarobkach byłych menedżerów (tych z czasów rządów Mirosława Lenka) oraz ich następców (powołanych w czasach prezydentury Dariusza Polowego). Ile wynoszą te różnice i z czego one wynikają?

Krzysztof Sałajczyk zrezygnował z funkcji prezesa spółki Unia Racibórz 

Pierwszy prezes nowej spółki komunalnej w Raciborzu - Unii Racibórz sp. z o.o. złożył w czwartek 19 listopada rezygnację z funkcji prezesa. Wskazał na powody zdrowotne.

Czy prezesi spółek potanieli? Nowy numer Nowin Raciborskich 

Sprawdziliśmy jak po dwóch latach kadencji prezydenta Raciborza Dariusza Polowego zarabiają prezesi spółek miejskich - od wodociągowej po piłkarską. Czy ich zarobki wzrosły czy spadły pod rządami nowej głowy miasta? Czy spółkami komunalnymi można zarządzać taniej?

Urząd miasta broni wyboru prezesa Unii: powołano go zgodnie z prawem 

Raciborski magistrat przesłał redakcji dodatkową informację na potwierdzenie swego stanowiska, że z wyborem Krzysztofa Sałajczyka na prezesa spółki komunalnej - Unii Racibórz - wszystko jest w zgodzie z prawem.

Pierwszy wywiad nowego prezesa Unii Racibórz 

Piłkarska Unia stała się miejską spółką i w tej formule działa od początku lipca. Jak wyglądały pierwsze tygodnie nowej rzeczywistości i od czego rozpoczął rządzenie jej nowy prezes Krzysztof Sałajczyk – postać spoza środowiska raciborskiego futbolu?

Nowiny Raciborskie z pierwszym wywiadem nowego prezesa Unii. Sałajczyk: nie mam żadnych tajemnic 

Nowa spółka miejska - piłkarska Unia Racibórz i jej nowy szef. - Zastałem klub w rozsypce, organizacyjnej i sportowej - mówi nam Krzysztof Sałajczyk wybrany przez prezydenta Polowego do ratowania raciborskiego futbolu.

Polowy: dajmy się prezesowi Unii oswoić 

Na ostatniej konferencji posesyjnej prezydenta Raciborza Dariusza Polowego padły pytania o życiorys nowego prezesa nowej spółki miejskiej – piłkarskiej Unii Racibórz.

Piłkarz, społecznik, człowiek z tytanu. Krzysztof Sałajczyk poprowadzi Unię Racibórz [WIDEO] 

Piłkarski projekt prezydenta Dariusza Polowego wchodzi w fazę wdrożeniową. Stery nowej Unii Racibórz powierzono Krzysztofowi Sałajczykowi – byłemu piłkarzowi drużyny juniorskiej Bayernu Monachium, któremu na drodze do realizacji zawodowych marzeń stanął wypadek. Dzięki uporowi, długiej i ciężkiej rehabilitacji oraz wsparciu bliskich...

Krzysztof Sałajczyk nowym prezesem Unii Racibórz 

Nieoficjalnie mówiło się o tym od przynajmniej miesiąca, ale miasto które zmienia Unię Racibórz na spółkę trzymało w tajemnicy kto zostanie nowym prezesem raciborskiego klubu. 

Krzysztof Sałajczyk - społecznik do naśladowania [LIVE] 

Lekarze dawali mu 1% szans na przeżycie, a on ocalał i dziś pomaga innym. Krzysztof Sałajczyk z Budzisk w Gminie Kuźnia Raciborska stworzył fundację dla poszkodowanych w ciężkich wypadkach. Rozwija ją i udowadnia, że warto angażować się społecznie.

Ktoś w Budziskach truje zwierzęta? 

- Mieszkańcy Budzisk uważajcie na swoje psy i koty – przestrzega Krzysztof Sałajczyk, który poprosił redakcję Nowin o nagłośnienie problemu. Apel opublikował na swoim profilu na Facebooku. 

AKTUALIZACJA

Ola nadal potrzebuje Twojej pomocy [WIDEO]  

Fundacja Pomocna Dłoń Po Wypadku z Rybnika prowadzona przez Krzysztofa Sałajczyka, mieszkańca Budzisk wznawia akcję zbiórkową dla Aleksandry Hübner z Wodzisławia Śląskiego.

Miał małe szanse na przeżycie. Teraz zagra w Kosmicznym Meczu 

W przeszłości grał piłkę nożną, później spotkała go osobista tragedia. Teraz Krzysztof Sałajczyk z Budzisk jako prezes Fundacji "Pomocna Dłoń Po Wypadku" wróci na boisko podczas "Legendarnego Kosmicznego Meczu", który odbędzie się 1 czerwca na stadionie miejskim w Rybniku.

Nie pozwólmy, by powtórzyła się tragedia Oli z PWSZ 

Aleksandra Hübner uległa dramatycznemu wypadkowi na torze kartingowym. Wymaga teraz kosztownej rehabilitacji. Czy w przyszłości podobnych tragedii będzie można uniknąć?

"Poruszę niebo i ziemię, żeby Ola stanęła na nogi". Reportaż TVP o wodzisławiance Aleksandrze Hübner 

Magazyn Ekspresu Reporterów stacji TVP2 przygotował wzruszający reportaż o Aleksandrze Hübner z Wodzisławia, która uległa dramatycznemu wypadkowi na torze kartingowym w Zwardoniu.

Zobacz więcej