Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm

Maciej Kopiec – polski polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm IX kadencji (SLD).

12 lipca 1990 roku urodził się w Rydułtowach, będących wówczas dzielnicą Wodzisławia Śląskiego. Absolwent ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku wystartował z pierwszego miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu rybnickim, jako przedstawiciel Wiosny w ramach porozumienia Lewica. Uzyskał wówczas mandat posła na Sejm IX kadencji. Zdobył 14 973 głosy.

"Wola wyborców jest spełniona". Poseł Maciej Kopiec o utracie władzy przez PiS w województwie śląskim 

- Przypomnę państwu, że władza w województwie śląskim została przez PiS zdobyta fortelem i oszustwem, a każde kłamstwo ma krótkie nogi. Obywatele zdecydowali, że województwem rządzić będzie koalicja opozycji: Lewica, KO i PSL - pisze Maciej Kopiec na Facebooku.

Lewica zaprosiła na piknik w Jastrzębiu. Był Czarzasty, Kohut i Kopiec [ZDJĘCIA, LIVE]  

W sobotnie popołudnie 17 września na terenie Parku Zdrojowego odbył się Piknik z Lewicą, poprzedzony spotkaniem jastrzębskiego środowiska Lewicy z wicemarszałkiem sejmu Włodzimierzem Czarzastym, europosłem Łukaszem Kohutem oraz posłem Maciejem Kopcem. 

Niemieckie reparacje dla Polski. Zasłona dymna czy sprawiedliwość dziejowa? Komentują parlamentarzyści z naszego regionu  

Publikacja "Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945" wywołała lawinę komentarzy. Sprawdziliśmy, jakie zdanie w kwestii reparacji wojennych mają parlamentarzyści z naszego regionu: Krzysztof Gadowski (KO/PO), Adam Gawęda (PiS), Ewa Gawęda (PiS), Teresa Glenc (PiS),...

Politycy Lewicy przyjechali do Rybnika. Twierdzą, że mają sposób na inflację [ZDJĘCIA]  

W środę 13 lipca na rybnickim rynku odbyło się spotkanie z politykami i polityczkami Lewicy, którzy odwiedzają polskie miasta w ramach wakacyjnej trasy "Bezpieczna Rodzina".

Grzegorz Braun ukarany za poświadczenie nieprawdy. W tle akcja w Rydułtowach 

Wracamy do głośnej sprawy, jaką opisywaliśmy pod koniec stycznia w artykule pn. Nielegalna interwencja w rydułtowskiej szkole. Poseł Braun został ukarany naganą za "atak" na szkołę i kłamstwa w sprawie rzekomego asystenta.

Maciej Kopiec chce, by symbol "Z" został wpisany do Rejestru Symboli Zakazanych 

Posłowie Maciej Kopiec i Marek Rutka zapowiedzieli złożenie projektu ustawy na najbliższym posiedzeniu Sejmu o uznaniu symbolu „Z” białego koloru, który jest obecny na rosyjskich mundurach, pojazdach opancerzonych, a także stanowi gest solidarności z władzami Federacji Rosyjskiej, za totalitarny. Parlamentarzyści Lewicy chcą, aby...

Na sesji w Nędzy o wycince i przycince w Górkach Śląskich. Wójt Iskała: całkowite usunięcie tych drzew to najgorsza opcja  

Sesja Rady Gminy w Nędzy zwołana na poniedziałkowy poranek 21 lutego w większości była poświęcona tematowi przycince i wycince dębów w Górkach Śląskich, na tzw. Alei Dębowej. To działanie, które podejmowało (bo zostało czasowo wstrzymane) Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Miejscowi samorządowcy, miłośnicy przyrody, a także goszcząca...

Ustawa covidowa trafiła do kosza. Sprawdź, kto zagłosował tak jak prezes PiS Jarosław Kaczyński, a kto się wyłamał 

Zainicjowany przez posłów PiS projekt został odrzucony przy współudziale parlamentarzystów... Zjednoczonej Prawicy.

AKTUALIZACJA

Rybnik: Były poseł PiS Grzegorz J. zatrzymany przez CBA. Aresztowany na 3 miesiące [AKTUALIZACJA] 

W Rybniku doszło do zatrzymania byłego posła PiS oraz byłego prezesa Energetyka ROW Rybnik Grzegorza J. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali go pod zarzutami przyjmowania korzyści majątkowych w czasie pełnienia funkcji publicznych w latach 2016-2018. 

Samorządowcy ostrzegają: Obcięcie pieniędzy na język niemiecki grozi nawet zamykaniem szkół. Wiceminister Woś mówi z kolei, że subwencja została urealniona 

- W całym Subregionie Zachodnim podejmujemy mocne działania, aby parlamentarzystom pokazać, że to błąd - komentuje w rozmowie z Nowinami wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój decyzję o obniżeniu prawie 40 mln zł subwencji dla samorządów terytorialnych na nauczanie języka niemieckiego, jako mniejszościowego. Kornowac to jedna z gmin należących...

Jak głosowali nasi posłowie w sprawie Lex Czarnek? Teraz decyzja po stronie Senatu 

Podczas ostatniego posiedzenia sejmu posłowie pochylili się nad zmianami w prawie oświatowym. Nowela wprowadza m.in. większe uprawnienia dla kuratorów oświaty i reguluje kwestię nauczania zdalnego. Zmiany ustawy budziły kontrowersje wśród nauczycieli oraz obawy o możliwość odwoływania dyrektorów szkół bez wypowiedzenia umowy. Jak...

Nielegalna interwencja w rydułtowskiej szkole. Przedstawiciel Polskiego Veta oraz zawieszony działacz PiS wtargnęli do placówki 

Przedstawiciel Polskiego Veta wraz z zawieszonym działaczem PiS i byłym radnym powiatu weszli do szkoły w Rydułtowach i przeprowadzali "interwencję poselską". Poseł Maciej Kopiec sprawę zgłosił do prokuratury, tłumacząc, że to bezprawna akcja i zastraszanie nauczycieli. 

Maciej Kopiec ostro o rybnickim szpitalu: "NEPOTYZM". Poseł grzmiał w Sejmie 

Pamiętacie opisaną ostatnio historię o parze seniorów, która cudem uszła z życiem przez pożar? Ofiarom tragedii starał się pomóc poseł Maciej Kopiec, nagłaśniając sprawę w social mediach i pomagając przy zbiórce pieniędzy. Teraz poszedł o krok dalej i sprawę poruszył w Sejmie.

Maciej Kopiec apeluje o pomoc. Parze seniorów spalił się dom 

Przykre wieści. Seniorzy z Zamysłowa stracili mieszaknie w pożarze i cudem uszli z życiem, a ich ukochany pupil niestety nie przeżył. Poseł Maciej Kopiec postanowił nagłośnić sprawę, by pomóc pani Henryce i panu Stefanowi, którzy nie są w stanie sami wyremontować swojego lokum.

Poseł Maciej Kopiec zawiadomił prokuraturę w sprawie Ł. Mejzy 

Wiceminister w rządzie PiS, Łukasz Mejza jest na ustach całej Polski. Wirtualna Polska ujawniła, że polityk zarabiał na ludzkiej tragedii i cierpieniu, oferując leczenie nieuleczalnych chorób, takich, jak rak czy stwardnienie rozsiane. Poseł Maciej Kopiec postanowił złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Mieszkańcy Rybnika skierowali petycję do Urzędu Miasta sprawie fetoru z oczyszczalni ścieków. Mają poparcie Macieja Kopca 

O problemie fetoru przy oczyszczalni ścieków w Rybniku mieszkańcy mówią od jakiegoś czasu. Teraz jednak miarka się przebrała i złożono petycję do Urzędu Miasta, którą poparł Maciej Kopiec.

Rafako nie zginie. Układ z wierzycielami jest prawomocny 

Uprawomocnienie układu Rafako z wierzycielami oznacza, że firma z Raciborza może wrócić do normalnej działalności biznesowej. Układ przewiduje m.in. umorzenie części zadłużenia Rafako, rozłożenie płatności na raty, zamianę części zadłużenia na akcje nowej emisji.

Zobacz więcej