Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Planowany remont Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich dojdzie do skutku

To już pewne – Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich doczeka się remontu. Konieczne było jednak dołożenie środków do projektu, ponieważ po przetargu okazało się, że oferenci zażądali więcej, niż planowali przeznaczyć urzędnicy.

Planowany remont Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich dojdzie do skutkumad
Budynek pietrowickiego urzędu kilka lat temu przeszedł remont zewnętrzny, jednak wnętrza nadal pozostawiają wiele do życzenia

Od lat mówiło się o tej inwestycji. Zadaniem zajmie się miejscowa firma – Zakład Remontowo-Budowlany Andrzeja Plury z Pawłowa, która zaoferowała najniższą stawkę – 2 419 603,10 zł. Kwota ta różni się jednak od urzędniczych szacunków, które wynosiły 2 230 000 zł, co daje różnicę prawie 190 000 zł. Na ostatniej sesji radni przychylili się do wniosku wójta Adama Wajdy i zwiększyli budżet na tę inwestycję.

Pozostałe dwie firmy to ZUH Kamila Dudy z Kietrza, które zaoferowało 3 489 987,08 zł, oraz Adamietz ze Strzelec Opolskich, który zaproponował 3 395 359,63 zł.

Zadanie obejmuje kompleksową modernizację parteru budynku, w tym instalację zewnętrznej windy obsługującej wszystkie piętra, umieszczonej na elewacji zachodniej.

W ramach prac planowana jest przebudowa ścian wewnętrznych, wykonanie nowych posadzek i okładzin ścian, montaż sufitów podwieszanych oraz malowanie pomieszczeń. Przewidziane są również zmiany w układzie komunikacyjnym i rozmieszczeniu pomieszczeń.

Kolejnym etapem będzie modernizacja węzłów sanitarnych na parterze i piętrze, z instalacją nowych urządzeń sanitarnych, w tym ubikacji dla osób niepełnosprawnych. Planowana jest również wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej oraz instalacji alarmowej.

Dodatkowo inwestycja obejmie zagospodarowanie terenu wokół budynku, w tym tworzenie nowych utwardzonych ścieżek i przebudowę parkingu. Za budynkiem urządzony zostanie teren. Na elewacji wschodniej powstanie nowe wejście ze schodami, umożliwiające dostęp do pomieszczeń technicznych na parterze.

Wójt Adam Wajda zapowiada ukończenie remontu jeszcze w tym roku.

Ludzie

Adam Wajda

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].