Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

W stronę Raciborskiej Doliny Krzemowej? 

Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele środowiska otoczenia biznesu debatowali nad przyszłością Raciborza. Wirtualne spotkanie zorganizowano w ramach cyklu konsultacji społecznych nowej strategii Raciborza oraz programu wspierania przedsiębiorczości. Oto najciekawsze wątki z dyskusji.

Wkrótce umowa na zaprojektowanie chodnika wzdłuż DK 45 w Raciborzu-Miedoni. Kiedy budowa? 

Na realizację tej inwestycji od lat czekają mieszkańcy ulicy Kwiatowej w Raciborzu.

Józef Galli zwalnia miejsce w radzie. Kto może go zastąpić? 

Zapytany o to Michał Fita lider komitetu wyborczego, z którego Galli wszedł do rady miasta w Raciborzu, mówi, że umówił się na rozmowę w sprawie następcy lub następczyni przewodniczącego komisji budżetowej. - Na razie nie odpowiem - odparł odwołany wiceprezydent Raciborza.

Radni Michała Fity o rządach Polowego: totalna nieudolność i partactwo 

- Ostatnie dwa lata to ciągłe blokowanie inicjatyw naszego lidera Michała Fity, brak spójnej polityki miasta, nieprzemyślane decyzje i kompletny brak współpracy. Nie mogło być na to naszej zgody - piszą Dawid Łomnicki, Anna Szukalska, Michał Szukalski, Marian Czerner i Józef Galli.

Lodowisko ma być z plastiku. Radni boją się o dach i martwią o hokeistów 

Włodarz Raciborza oznajmił na wrześniowej sesji rady miasta, że czuje się zdeterminowany zaprosić 1 grudnia 2021 roku na otwarcie nowego, zaplanowanego przezeń lodowiska na Zamkowej.

„Załatwiactwa” nie lubią, ale z efektu się cieszą 

Obietnica ministra Adamczyka o budowie chodnika przy ul. Kwiatowej w Miedoni skłoniła radnego tej dzielnicy do złożenia podziękowań na sesji.

Wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs na rozpoczęciu roku szkolnego w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA] 

Szkoła to przymus, obowiązek, ale i coś ciekawego, gdzie zachodzi proces socjalizacji. To nauka życia - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu Ludmiła Nowacka podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Nastroje i propozycje, które wypada znać 

Cyklu spotkań władz Raciborza z grupami społecznymi i zawodowymi domaga się od prezydenta Polowego radny Piotr Klima (na zdj.). Znalazł już miejsce do tego celu – sala gimnastyczna lub nawet hala ZSOMS.

Czy urzędnicy odczuwają kryzys gospodarczy w Raciborzu? 

Szef komisji budżetowej, przedsiębiorca Józef Galli pytał 27 kwietnia, w ramach komisji budżetowej, o spadki wpływów podatkowych do budżetu miejskiego. - Odczujemy je zapewne w następnych miesiącach – usłyszał od Oswalda Schuderli z wydziału finansowego magistratu.

Pomoc dla przedsiębiorców nie prędzej niż pod koniec kwietnia albo nawet maja  

Prezydent Raciborza spotkał się ponownie z Konsultacyjną Radą Przedsiębiorców. Tych interesowało, co urząd zrobił dla poprawy ich trudnej sytuacji w ciągu 10 dni od poprzednich rozmów.

Pakiet antykryzysowy Fity dla biznesu: czynsz 1 zł za kwiecień i maj. 2 miesiące abolicji w podatku  

Wiceprezydent Raciborza Michał Fita przedstawił w czwartkowe południe 26 marca, na specjalnym posiedzeniu Konsultacyjnej Rady Gospodarczej, miejskie propozycje dla przedsiębiorców na czas ich funkcjonowania w warunkach walki z koronawirusem. Rada obradowała w formie wideokonferencji.

Jeden urząd, dwa kierunki działań i skołowany dzierżawca kortów 

Dowiedziawszy się o zakusach magistratu na sprzedaż działki przy SP15 w Raciborzu, dzierżawiący tam teren pod korty tenisowe Cezary Raczek przyszedł do urzędu. Twierdzi, że plany urzędu doprowadzą do likwidacji miejsca pracy - jego i rodziny. Tymczasem na kortach trenuje kilkadziesiąt dzieci.

Radni mają dość nieobecności prezydenta i zastępców na komisjach  

W lutym czara goryczy się przelała. W komisji budżetu zabrakło głowy miasta. Nie przyszedł też żaden z zastępców. Radni narzekają też na brak naczelników wydziałów podczas obrad. - A prawników raz widziałem. Komu my płacimy? - grzmiał Piotr Klima w pustawej sali kolumnowej.

Ekolog prosi radnych: zamiast szatni LKS stwórzmy nowy park 

Bogusław Siwak autor zbiórki podpisów pod apelem do prezydenta Polowego o wykup z rąk prywatnych działki na Ogrodowej i utworzenia tam parku miejskiego bezskutecznie zabiegał o wystąpienie przed komisją budżetową.

Dawid Wacławczyk wystąpi przed radą miasta w sprawie smogu  

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez radnych Mirosława Lenka i Zuzanny Tomaszewskiej, na styczniowej sesji Rady Miasta Racibórz zostanie podsumowana działalność speckomisji do spraw czystego powietrza. Jej szefem jest Dawid Wacławczyk, były radny miejski, a obecnie powiatowy (klub PiS). Komisja rekomeduje wprowadzenie w Raciborzu strefy bez węgla.

Radny Galli chce żeby podatki zostały w Raciborzu 

Szef komisji budżetowej Rady Miasta Racibórz podpowiada włodarzom, żeby promowali rozliczanie podatku dochodowego ze wskazaniem Raciborza. Tak Miasto powiększy swoje wpływy. Sugeruje loterię z atrakcyjnymi nagrodami, wskazując na przykłady innych miast.

Miedonia pożegna ruinę po starej szkole 

Do końca stycznia ma być wyburzony obiekt przy ul. Podmiejskiej 34 w dzielnicy Raciborza. Starał się o to od lutego radny Józef Galli. O to miejskie zlecenie starały się 22 firmy, w tym dwie raciborskie. W miejscu starej szkoły ma powstać wiata integracyjna.

Zobacz więcej