Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biblioteczny Klub w Zaczarowanym Ogrodzie

Klub Przyjaciół Biblioteki rozpoczął lato spacerem po Arboretum Bramy Morawskiej. Pogoda, świetne humory i oprowadzanie Elżbiety Skrzymowskiej pozwoliły odkryć tajemnice Zaczarowanego Ogrodu, Mini-ZOO oraz ukrytego w gęstwinie schronu.

Biblioteczny Klub w Zaczarowanym Ogrodzie
Biblioteczny Klub w Zaczarowanym Ogrodzie. Fot. MiPBP w Raciborzu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W lutym Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zorganizował spotkanie, którego tematem była roślinność i historia raciborskiego ogrodu botanicznego. Gościem biblioteki była wtedy Elżbieta Skrzymowska - dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, która zaprosiła uczestników do odwiedzenia Arboretum letnią porą. Przyroda o tej porze roku rozkwita, pyszni się zielenią i odkrywa swoje tajemnice. Dlatego nie czekając na jeszcze większe upały klubowiczki wybrały się na zaplanowaną wycieczkę. Kondycja dopisała i pozwoliła w pięknych okolicznościach zwiedzić Zaczarowany Ogród, Mini-ZOO, a na koniec zajrzeć do ukrytego w gęstwinie schronu.

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu działa przy Filii nr 2 Ostróg Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. 26 lipca klubowicze wybiorą się na wycieczkę do Będzina. W programie zwiedzanie Biblioteki na Dworcu, Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz spacer po mieście.

źródło: MiPBP w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].