Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nędza znów bez majówki. Powodem koronawirus i wojna

Nędza ponownie zrezygnowała z majówki. W planach, na wzór zeszłorocznej imprezy jest organizacja tzw. sierpniówki. Być może to drugie spotkanie na stałe wpisze się w kalendarz imprez tej gminy.

Nędza znów bez majówki. Powodem koronawirus i wojna
Ostatnia majówka w Nędzy odbyła się w 2019 roku. Wówczas dla mieszkańców wystąpili m.in.: Bartnicky, Czadoman, Blue Party, Mariusz Kalaga i Toby z Monachium. Na zdjęciu Angelika Żmijewska, jedna z trzech wokalistek Top Grils, grupy, która również występowała wtenczas na tym wydarzeniu

Anna Iskała, wójt Nędzy, tłumaczy, że z jednej strony powodem zrezygnowania z organizacji tegorocznego festynu majowego jest pandemia koronawirusa. Choć obecnie zniesione restrykcje sanitarne nie ograniczają tego typu spotkań, to w chwili, kiedy organizatorzy musieli podejmować wiążące decyzje w sprawie organizacji majówki, sytuacja była niepewna, bo ograniczenia nadal obowiązywały. Z drugiej zaś strony wójt nawiązuje do sytuacji za wschodnią granicą.

- Wydaje mi się, że teraz nie wypada - mówi o trwającej wojnie na Ukrainie.

Wójt Nędzy w rozmowie z Nowinami wyjaśnia, że gmina nie odchodzi od organizacji festynu. Ma odbyć się później. Najpewniej w sierpniu, czyli na wzór zeszłorocznego wydarzenia, które właśnie tak zostało zorganizowane. Wówczas działanie było realizowane w ramach transgranicznego projektu. W tym roku samorząd zorganizuje spotkanie własnym sumptem. Wydarzenie najpewniej będzie dwudniowe. W planach m.in. zawody sportowe oraz koncerty.

W Nędzy nie wykluczają pewnych modyfikacji względem dorocznej majówki. Zresztą pisaliśmy już o nich w zeszłym roku. Jak wskazuje wójt Iskała, głównym problemem w organizacji tego wydarzenia jest niepewna pogoda. Miesiące późniejsze mają dać organizatorom bufor bezpieczeństwa. Niewykluczone, że słynna majówka w Nędzy stanie się sierpniówką.

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nędzarka (95.160. * .164) 22.04.2022 07:06

Bardzo dobra decyzja. 3 dni niepotrzebnego hałasu i fajerwerki, od których cywilizowany świat odchodzi. Ten spęd ludzi z całęgo powiatu niczego gminie nie daje! Popieram przedmówcę: w Nędzy nie ma kanalizacji, gazu (i podobno nie będzie) i ścieżek rowerowych. Starsze panie gibią się na rowerze środkiem drogi. Stajemy się najbardziej zacofaną gminą w rejonie.

~robaczek (83.22. * .118) 21.04.2022 17:16

Ma Pani Wójt racje nie wypada , ale wypada się wziąć się do roboty , kanalizacja , drogi , chodniki . Pracy dużo , ale ani bawić ani robić się nie chce