Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Choć pogoda nie sprzyja, sezon jedzenia pod chmurką rozpoczęty. W Kuźni Raciborskiej zaparkowały food trucki [ZDJĘCIA]

Przez weekend w regionie odbywają się imprezy ulicznej gastronomi. Jedną z lokalizacji jest Kuźnia Raciborska, gdzie food trucki zaparkowały już po raz trzeci. Dla gminy to czwarte takie wydarzenie. W zeszłym roku oprócz stolicy Miasta takowe spotkanie odbyło się również w Rudach.

Choć pogoda nie sprzyja, sezon jedzenia pod chmurką rozpoczęty. W Kuźni Raciborskiej zaparkowały food trucki [ZDJĘCIA]
Ze swoim coffee barem do Kuźni Raciborskiej przyjechali m.in. Krzysztof i Natalia z Gorzyc. To ich już kolejny udział w kuźniańskim zlocie

Ożywienie centrum

Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przyznaje w rozmowie z Nowinami, że tego typu spotkania są formą ożywienia centrum Miasta.

- Pierwszy zlot, był bardzo dobrze przyjęty przez naszą społeczność, dlatego po raz kolejny food trucki do nas wracają. Co prawda pogoda jest nieciekawa, ale mam nadzieję, że to naszych mieszkańców nie przestraszy. Gorąco zapraszamy - zauważa.

Zlot food trucków to pierwsze większe wydarzenie organizowane w tym roku na terenie Placu Zwycięstwa przez MOKSiR po zimowej przerwie.

Zdaniem pani dyrektor, kuźniański plac, to świetne miejsce do spotkań; wyciągania mieszkańców ze swoich domów, aby przespacerowali się po swojej lokalnej ojczyźnie.

- To wydarzenie wspiera ten kierunek. Niech się dzieje, jak się dzieje, to dobrze - mówi o odbywającym się zlocie.

Kulinarna podróż

Kuźniański zlot organizuje FT Event, a jednym z partnerów jest miejscowy ośrodek kultury. Wybierając się na to spotkanie, można odbyć kulinarną podróż dookoła świata. Nie brakuje tam: street food'owych klasyków, smaków Meksyku i dalekiej Azji, słodkości, wege szamki, piwa rzemieślniczego i innych rarytasów.

Spotkanie odbywa się w sobotę i niedzielę (2-3 kwietnia), w godzinach od 12.00 do 20.00.

Co w planach?

Anna Kijek pytana o najbliższe inicjatywy podejmowane przez MOKSiR wskazuje na VII Kuźniański Półmaraton Leśny, który odbędzie się w sobotę 9 kwietnia.

Natomiast jeśli chodzi o zamierzenia wobec Placu Zwycięstwa, to planowany jest tam II Kuźniański Festiwal Kwiatów - "Zimna Zośka 2022". - Spotkanie w zeszłym roku cieszyło się sporym zainteresowaniem, dlatego powracamy z tą inicjatywą. Kontaktujemy się już z wystawcami, zachęcamy również do kontaktu tych, którzy chcieliby się pokazać ze swoją ofertą. Co ważne, nie pobieramy placowego od wystawców - wyjaśnia. Co do terminu nie zapadła jeszcze ostateczna; spotkanie odbędzie się 14 lub 21 maja.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].