Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grubson świętuje urodziny. Właśnie skończył 36 lat

28 stycznia to dzień, w którym jeden z najpopularniejszych artystów z Rybnika obchodzi swoje urodziny. Mowa tutaj o Grubsonie, a właściwie Tomaszu Iwancy.

Grubson świętuje urodziny. Właśnie skończył 36 lat
Powspominajmy. Tak bawił się Grubson podczas koncertu z okazji 30 urodzin. Zdjęcie: OQL
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wszystkiego najlepszego dla rybnickiego rapera

Tomasz Iwanca to 36 letni raper z Rybnika. Swoją karierę rozpoczął w latach 90, gdy występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Natomiast w 2009 roku zadebiutował solo, gdy pod wytwórnią MaxFloRec wydał album O.R.S.

Jeden z jego największych hitów, "Na Szczycie" od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i jest znany zarówno współczesnej młodzieży, jak i dorosłym fanom. 

Tomasz jest nie tylko muzykiem, ale również właścicielem firmy odzieżowej, dumnym tatą i mężem. Z jego słów można wywnioskować, że jest bardzo związany z Rybnikiem. Opowiedział kiedyś o tym Nowinom:

– Mam różne ekipy, wśród których żyję. Np. na Chabrowej są osoby, z którymi dorastałem. Lubię się z nimi spotykać, powspominać – mówił wtedy. 

Wypowiedział się również na temat tego, co zmieniłby w Rybniku:

Co byś zmienił w Rybniku, gdybyś miał taką możliwość?

– Nie będę tutaj oryginalny. Moim zdaniem najważniejsza jest walka ze smogiem. To mnie przeraża. Chciałbym w najbliższym czasie kupić kawałek ziemi i wybudować dom. I naprawdę zastanawiam się, czy mam to robić w Rybniku. Moja córa choruje i lekarz jednoznacznie stwierdził, że to z powodu zanieczyszczonego powietrza. Musimy coś z tym zrobić. Wiadomo, że dużo mogą, a nawet muszą zrobić władze miasta, ale my jako mieszkańcy, też musimy o tym myśleć i działać. Nie wystarczy siedzieć przed komputerem i pisać jak jest – mówił podczas wywiadu. 

Artysta promuje Rybnik w swoim teledysku do piosenki "Nie jestem". Podczas wspomanianego wywiadu, opowiedział również o tym, jak to wyglądało. 

Ostatni sporo działasz w Rybniku. Był koncert urodzinowy, teledysk promujący twoje rodzinne miasto. To stała tendencja?

 – Mam nadzieję, że tak. Wreszcie jest ku temu klimat. Wcześniej, gdy staraliśmy się coś zrobić w Rybniku, to trafialiśmy na opór – wyjaśniał.

Rozumiem, że mówisz o władzach miasta?

– Tak. Trochę się pozmieniało. Ludzie, którzy teraz decydują o tym co dzieje się w Rybniku, są bardziej otwarci. Wydaje mi się, że chcą iść w nowym kierunku. I w tym wszystkim jest miejsce dla twórców stąd. Ja chętnie będę w tym uczestniczył. Mam nadzieję, że będzie takich akcji coraz więcej. Bo wiadomo, że fajnie jest zaprosić gwiazdę z zagranicy, ale trzeba też pamiętać o swoich. Bo jeżeli Rybnik nie będzie doceniał rybniczan, to kto? – dodał. 

Cały wywiad można przeczytać klikając tutaj.

Artysta nie zapomniał o Rybniku

Mimo tego, że Grubson jest niezwykle popularny na scenie hip-hopowej i w pewnym sensie ma już status legendy, nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście. Ba! Już niedługo zagra koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej. 

Czego życzymy raperowi?

W dniu urodzin chcielibyśmy przede wszystkim życzyć Tomaszowi dużo zdrowia, szczęścia, siły do koncertowania i dalszych sukcesów.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~skinheadzik (31.179. * .1) 28.01.2022 20:29

Ja też kiedyś śpiewałem piosenki na stadionach. Za dwa tygodnie mam urodziny i też proszę o tym napisać.

~Maminsynek (217.98. * .218) 28.01.2022 19:13

Ja myślałem, ze to jakiś poeta.

~Ładafak (188.147. * .13) 28.01.2022 18:02

Nosz kurła, kto to taki???
Za chwile to będziemy świetować urodziny p.Krystyny z Koła Gospodyn Wiejskich oraz p.Bogdana z chórku koscielnego.