Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Sukienka – mini, midi czy maxi?

03.09.2019 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Szukasz sukienki wieczorowej i zastanawiasz się, na jakiej długości model powinnaś postawić? Która z kreacji – mini, midi czy maxi, będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Podpowiadamy, korzystając ze wskazówek udzielonych przez stylistkę producenta sukienek wizytowych Kartes Moda.

Sukienka – mini, midi czy maxi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sukienka mini

Sukienka mini to krótka kreacja o długości do połowy uda - w zależności od fasonu oraz budowy Twojego ciała, może też kończyć się tuż za pośladkami lub przed kolanami. Wybierz sukienkę mini, jeśli masz zgrabne (czyli długie, proste i smukłe), wypielęgnowane nogi, które chcesz wyeksponować. Możesz na nią postawić także, jeśli jesteś bardzo niska, ale za to szczupła.

Mini to sukienka dla kobiet praktycznie wzrostu. Sukienka o tej długości pasuje Paniom posiadającym figurę kielicha, rożka i lizaka, powinna wyglądać dobrze także na klasycznych klepsydrach i kolumnach. Mini działa niekorzystnie na sylwetki typu kręgiel i gruszka, ponieważ podkreśla masywne uda charakteryzujące te figury.

Sukienka midi

Do sukienek midi zalicza się wszystkie kreacje do połowy kolan, za nie lub do połowy łydek. Ostateczna długość takich sukienek zależy od fasonów poszczególnych modeli oraz sylwetek Pań je noszących. Postaw na sukienkę midi, jeżeli masz zgrabne i smukłe łydki, ale nieco bardziej rozbudowane uda, biodra i pośladki. Kreacja taka wyrówna dysproporcje Twojej sylwetki i zakryje te partie ciała, z których nie jesteś dumna.  

Sukienka midi jest odpowiednia dla kobiet w typie kręgla, klepsydry i kolumny. Pasuje też Paniom o figurach bardziej rozbudowanych od góry, choć wiele zależy tu od konkretnego fasonu. Nie poleca się jej typowym gruszkom i innym kobietom, których łydki są dosyć masywne oraz Paniom o niewielkim wzroście.

Sukienka maxi

Sukienka maxi to kreacja o długości do ziemi, którą można nosić w sposób całkowicie casualowy lub wręcz przeciwnie – jednoznacznie wieczorowy. Wybierz taką sukienkę, jeśli jesteś osobą średniego wzrostu, a jednocześnie szczupłej lub przeciętnej budowy. Kreacja maxi wydłuży i wysmukli Twoją sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała zjawiskowo.

Sukienka maxi polecana jest kobietom o różnych typach sylwetki. Szczególnie uważać powinny na nią jednak Panie z małym biustem (sukienka maxi może go dodatkowo spłaszczać) czy o figurze jabłka (duża ilość materiału może je optycznie poszerzać). Sukienek maxi nie powinny nosić Panie bardzo niskie i puszyste – kreacja do ziemi uwypukli ich niedoskonałości.

Skoro już wiesz, na jaką długość sukienki powinnaś postawić, pora zachęcić Cię do jej zakupu. W sklepie internetowym www.kartes-moda.pl znajdziesz różne modele sukienek wieczorowych mini, midi i maxi – szeroki wachlarz fasonów i kolorów pozwoli Ci na wybranie kreacji idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb i preferencji. 

fot. kartes-moda.pl

Materiał zewnętrzny