Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Czy warto zainwestować w roboty SCARA w fabryce?

20.12.2018 16:09 | 0 komentarzy | (s)

Właściciele fabryk oraz obiektów produkcyjnych muszą stawać przed różnymi decyzjami biznesowymi. Ostatnie trendy mówią, że to w automatyzacji produkcji upatruje się przyszłość całej gospodarki przemysłowej. A istotną rolę robotyzacji w tym właśnie sektorze zajmują roboty SCARA. Na czym polega ich wyjątkowość? Czym się zajmują na taśmie produkcyjnej? I czy warto w nie inwestować, by zoptymalizować produkcję?

Czy warto zainwestować w roboty SCARA w fabryce?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić przodującą firmę produkcyjną bez skomputeryzowanych lub zrobotyzowanych elementów usprawniających wszelkie prace wytwórcze, pakujące, segregujące czy paletyzujące. Dużą popularnością wśród przedsiębiorców sektora przemysłowego i produkcyjnego cieszą się również roboty SCARA, które chętnie wybiera się do wykonywania naprawdę różnych zadań (głównie przy taśmie produkcyjnej). Warto wiedzieć, czym jest ta gama robotów i do czego nadają się najlepiej.

Robot SCARA Fanuc SR-3iA

Roboty SCARA – charakterystyka

Roboty SCARA, a Selective Compliance Articulated Robot Arm, to maszyny, które swoją budową i wyglądem zewnętrznym przypominają zrobotyzowane ramię wykorzystywane po to, by na linii produkcyjnej zastąpić ręce człowieka. Roboty te posiadają wiele przydatnych cech technicznych, które sprawdzą się w fabryce. Są stosunkowo lekkie, a ich niewielkie wymiary pozwalają na rozsądną gospodarkę przestrzenną. Ustawność ramion jest zdecydowanym atutem zwłaszcza w fabrykach o mniejszej powierzchni.

Typowy roboty SCARA zbudowany jest z dwóch członów, które łączą się przy podstawie.

Roboty SCARA – zastosowanie

Mówi się, że ten typ robotów wykorzystać się da w niemalże każdej branży, a ograniczyć nas może wyłącznie nasza wyobraźnia. Coś w tym musi być! Kiedy patrzymy na historie robotów tego typu odnaleźć możemy multum zastosowań w wielu różnych dziedzinach przemysłowych.

Za pomocą ramion możemy przenosić produkty z jednej taśmy na drugą (lub z jednego miejsca w drugie), pakować je, a nawet… składać silniki samochodowe! Wszystko bowiem zależy od tego, w jaki sposób zaprogramujemy naszego robota.

Materiał zewnętrzny