Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nie pomogła nawet Magda Gessler

21.09.2018 19:00 | 19 komentarzy | juk

Kuchenne rewolucje” nie okazały się szczęśliwe dla restauracji Szynk w Pszowie. Przyniosły nawet odwrotny skutek od zamierzonego. – Restauracja już jakiś czas temu została zamknięta – mówią nam okoliczni mieszkańcy.

Nie pomogła nawet Magda Gessler
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla wielu restauratorów wizyta Magdy Gessler jest prawdziwym wybawieniem. Odświeżone wnętrza, odmienione menu, rekomendacja znanej restauratorki oraz popularność, jaką przynosi występ w ogólnopolskiej telewizji, przyciągają do restauracji tłumy nowych gości. Najczęściej oznacza to zwiększenie dochodów i stabilną pozycję na rynku gastronomicznym. Nie dla wszystkich jednak „Kuchenne rewolucje” kończą się szczęśliwie. Szynk w Pszowie – pomimo udziału w programie – został zamknięty.

Wielkie zmiany

Pod koniec września ubiegłego roku Magda Gessler przyjechała do Pszowa, by pomóc właścicielom restauracji Esencja&Smak – Patrykowi i Żanecie. Rewolucja trwała cztery dni. Gessler zaglądała do garnków, patrzyła na ręce kucharzom, próbowała potraw, sprawdzała higienę pracy. Nie przebierając w słowach, mówiła wprost, co nie jest w porządku i co należy poprawić. Ułożyła nowe menu, uczyła załogę kulinarnych sztuczek, zmieniła wystrój lokalu oraz jego nazwę. Szynk w Pszowie zastąpił Esencję&Smak. Po kilku tygodniach słynna restauratorka przyjechała sprawdzić, czy poziom, który pozostawiła po rewolucji, udało się utrzymać. Na miejscu nie szczędziła pochwał i słów uznania. - Żur jako żur śląski super. Bitki na piątkę z plusem - chwaliła. Spróbowała też gęsi z kaszą. Stwierdziła, że pyszna. Podobnie jak szarlotka. - Lekcja odrobiona. Naprawdę jest pysznie. Patryk stał się moim pilnym uczniem - podsumowała rewolucję restauratorka, a uściskom z właścicielami nie było końca.