Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Kultura

Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”. Znamy laureatów tegorocznej edycji

24.12.2020 12:43 | 0 komentarzy | AgaKa

42 zgłoszenia, cztery kategorie wiekowe i 12 laureatów – tak przedstawia się podsumowanie Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” 2020. Wydarzenie przeznaczone było dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osób dorosłych z Wodzisławia Śląskiego, którzy swoje zgłoszenia mogli nadsyłać od 20 listopada do 16 grudnia.

Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”. Znamy laureatów tegorocznej edycji
Wszystkie nadesłane nagrania można zobaczyć na wydarzeniu na fb: Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem” vol. 2, a także na kanale YouTube WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jury w składzie:

  • Danuta Olejniczak-Paterek (śpiewa pod pseudonimem Dilan, inicjatorka pierwszej edycji imprezy),
  • Rafał Karwot (wokalista zespołu Tabu)
  • Marek Sobota (muzyk, nauczyciel w wodzisławskiej szkole muzycznej)

wybrali laureatów w każdej z kategorii. Wśród najmłodszych uczestników, czyli uczniów klas I–IV, miano idola przypadło Milenie Kampce-Kropiewnickiej. Zaraz za nią uplasowali się: Bartosz Klimek i Nikola Cieślar. W kategorii klas V–VIII pierwsze miejsce przyznano Alicji Ptak, drugie Elizie Słoninie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Bernadeta Galwas. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepiej wypadł Piotr Bujnowski. Druga nagroda powędrowała do Klaudii Tomali, a trzecia do Małgorzaty Grim. Wiktoria Henek zajęła pierwsze miejsce w kategorii dorośli. Na drugiej pozycji uplasowała się Kamila Mojżysz, a trzecie miejsce zdobyła Tucha Tuszkiewicz. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

– W tegorocznym konkursie ochoczo wzięło udział wielu wokalistów, reprezentujących różny poziom wokalny. Każdy z uczestników wykazał się niebywałą inwencją twórczą, niezależnie od wieku, kategorii czy umiejętności. Dlatego wielkie ukłony dla każdego małego i dużego wykonawcy za chęci, odwagę i pasje do muzyki, która jest nieodzownym elementem w każdym czasie, i jak wiemy, łagodzi obyczaje. Ogromne podziękowanie dla Was Kochani, za waszą prace i zaangażowanie. Nagrody dla I, II i III miejsca przyznano osobom, które swoim wyrazem artystycznym, wokalem i energią zostały szczególnie docenione i prezentowały umiejętności zasługujące na uwagę jury. Wszystkim bardzo gratuluję. Nie przestawajcie śpiewać – mówi Danuta Olejniczak-Paterek, członkini komisji oceniającej.