Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Kultura

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Rybnickie Dni Literatury. Znakomite spektakle z udziałem gwiazd. Mamy dla was 18 podwójnych zaproszeń!

06.10.2016 13:41 | 1 komentarz | pm

Zaplanowane w ramach Rybnickich Dni Literatury wydarzenia artystyczne zapowiadają się bardzo ciekawie. Do rozlosowania mamy aż 18 podwójnych wejściówek.

Rybnickie Dni Literatury. Znakomite spektakle z udziałem gwiazd. Mamy dla was 18 podwójnych zaproszeń!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsięwzięcie będzie okazją do zobaczenia znakomitych spektakli z udziałem wybitnych postaci świata teatru. – Osią tegorocznych dni literatury są kobiety – na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej zobaczymy spektakle, których głównymi bohaterkami będą przedstawicielki płci pięknej – zapowiada Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika.

– Inaugurację wydarzenia uświetni spektakl „Lilka, cud miłości” poświęcony Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, jednej z najwybitniejszych polskich poetek. Przedstawienie powstało z myślą o przypomnieniu tej niezwykłej postaci w 125. rocznicę jej urodzin. W spektaklu reżyserowanym przez Waldemara Śmigasiewicza zobaczymy 4 wyjątkowe aktorki: Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką i Joannę Żółkowską – informuje Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej.

Rybnicka publiczność będzie mogła także zobaczyć jeden z najlepszych monodramów ostatnich lat – spektakl teatru Polonia w reż. Janusza Zaorskiego „Danuta W.”. W roli głównej Krystyna Janda w historii powstałej na kanwie książki Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, której autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski.

Kolejne wydarzenie dotykające głównego nurtu tegorocznych Rybnickich Dni Literatury to spektakl „Dużo kobiet bo aż trzy”. – To kabaret literacki, spektakl satyryczno-muzyczny z udziałem Magdy Umer, Hanny Śleszyńskiej, Wojciecha Karolaka i Artura Andrusa. Spektakl będzie miał specjalny wymiar – miała w nim wziąć udział zmarła Maria Czubaszek. Tę postać wspominać będzie jej mąż –Wojciech Karolak – dodaje Michał Wojaczek.

W finale Rybnickich Dni Literatury zobaczymy multimedialne widowisko muzyczno-literackie „Fortuna Plays Szymborska”. – Na ekranie kinowym zobaczymy Wisławę Szymborską czytającą swoje wiersze. Poezji noblistki towarzyszyć będą wizualizacje aranżowane przez didżeja i wyjątkowa muzyka Macieja Fortuny – znakomitego trębacza jazzowego. Poezja połączy się z muzyką akustyczną i elektroniczną. Premiera tego spektaklu odbędzie się na początku października w Krakowie – w Rybniku zobaczymy drugą lub trzecią odsłonę tego nowatorskiego i świeżego widowiska – wyjaśnia Michał Wojaczek.


WYGRAJ WEJŚCIÓWKI

8.10. godz. 18.00 Tristan i Izolda - transmisja opery z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na transmisję opery z Metropolitan Opera w Nowym Jorku Tristan i Izolda. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Tristan i Izolda. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 8 października, do godz. 18.00.


9.10. godz. 17.00 Lilka, cud miłości - spektakl z udziałem Magdaleny Zawadzkiej, Krystyny Tkacz, Joanna Żółkowska, Paulina Holz.

Reżyseria Waldemar Śmigasiewicz. Wykonawcy: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska. Wprowadzenie: Paweł Sztompke. Przedstawienie pt.: „Lilka, cud miłości” poświęcone jest Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – jednej z najwybitniejszych polskich poetek i powstało z myślą o przypomnieniu tej niezwykłej postaci i ku uczczeniu 125 rocznicy urodzin Poetki.

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na spektakl Lilka, cud miłości. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Lilka, cud miłości. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty 9 października, do godz. 18.00.


12.10 godz. 18.00 Danuta W. - spektakl w wykonaniu Krystyny Jandy.

Spektakl Danuta W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy: Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad.

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na spektakl Danuta W. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Danuta W. Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku 11 października, do godz. 18.00.


13.10 godz. 20.00 Na pełnym morzu - spektakl wg S. Mrożka w wykonaniu Teatru Rondo TZR. Scenariusz na podstawie tekstu Sławomira Mrożka. Sztuka manipulacji, obnażająca system polityczny, pełna absurdu, operująca w zabawne dialogi.

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na spektakl Na pełnym morzu. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Na pełnym morzu. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 12 października, do godz. 18.00.


14.10. godz. 19.00 Dużo kobiet, bo aż trzy - spektakl satyryczno-muzyczny z udziałem Magdy Umer, Artura Andrusa, Hanny Śleszyńskiej i Wojciecha Karolaka.

Gospodarzem jest człowiek orkiestra, czyli Artur Andrus – dziennikarz, piosenkarz, poeta, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, a na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”.

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na spektakl Dużo kobiet, bo aż trzy. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Dużo kobiet, bo aż trzy. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 13 października, do godz. 18.00.


15.10. godz. 18.00 koncert Fortuna Plays Szymborska. Wyst. Maciej Fortuna, trąbka, elektronika, koncepcja, Andrzej Konieczny – elektronika, perkusja, Paweł Wypych – wizualizacje, Eryk Kozłowski – realizacja dźwięku.

Do wygrania 3 podwójne wejściówki na koncert Fortuna Plays Szymborska. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (WAŻNE kliknij TUTAJ lub obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz hasło Fortuna Plays Szymborska. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 14 października, do godz. 18.00.