środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Budowlanka – Gastronomik. CENTRUM Twoich pasji

19.05.2021 14:36 | 0 komentarzy | kama

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to szkoła z prawie 80–letnią tradycją kształcenia w zawodach dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zabytkowe budynki mieszczą w sobie nowoczesną szkołę, w której uczniowie stają się profesjonalistami.

Budowlanka – Gastronomik. CENTRUM Twoich pasji
Uczniowie mają wiele możliwości. Mogą zdobywać doświadczenie na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+ fot. CKZiU nr 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Centrum to szkoła otwartana potrzeby młodych ludzi. Naszym celem jest dbanie o wszechstronny rozwój intelektualny uczniów i kształcenie ich kompetencji zawodowych i społecznych potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Zapewniamy wysoki poziomnauczania dzięki wykwalifikowanej kadrze. Dajemy uczniom możliwość rozwijania ich zainteresowań i pasji. Współpracujemy z pracodawcami, uczelniami i instytucjami, które umożliwiają naszym uczniom poszerzanie horyzontów zawodowych i zdobywanie doświadczenia zawodowego już podczas nauki w szkole.


Naszym uczniom zapewniamy nowoczesne i profesjonalnie wyposażone pracownie do nauki zawodów, nowe pracownie komputerowe, multimedialne sale językowe, kompleks boisk ORLIK, uczniowską Dziuplę, w której uczeń może odpocząć przed zajęciami i po, zjeść coś ciepłego, poczytać książkę, pograć w gry:) Nasi Uczniowie mają wiele możliwości. Mogą zdobywać doświadczenie na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+ w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, na Sycylii i Teneryfie. Mogą uczestniczyć w wizytach studyjnych w firmach oraz kursach specjalistycznych, brać udział w konkursach i olimpiadach, w imprezach kulturalnych, w wycieczkach krajowych i zagranicznych, w zajęciach rekreacyjno-sportowych, akcjach charytatywnych, a także świetnie się bawić podczas imprez szkolnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Centrum kształci w wielu zawodach w Technikum nr 2, Branżowej Szkole I Stopnia nr 2 oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 dla Dorosłych

Technikum nr 2

- technik analityk, 

- technik architektury krajobrazu,

- technik budownictwa,

- technik geodeta,

- technik hotelarstwa,

- technik żywienia i usług gastronomicznych.

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2

- cukiernik

- fryzjer,

- kucharz,

- monter zabudowy i robót wykończeniowych,

- murarz-tynkarz,

- monter sieci i instalacji sanitarnych,

- fotograf,

- stolarz,

- krawiec,

- piekarz,

- rolnik,

- przetwórca mięsa,

- sprzedawca.

Budowlanka – Gastronomik. CENTRUM Twoich pasji

Nie każdy musi być wybitnym matematykiem, biologiem czy fizykiem, ale każdy powinien być dobrym człowiekiem. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na pielęgnowanie relacji z innymi oraz rozwój osobisty młodego człowieka, kładąc nacisk na umiejętność współpracy, rozwijanie kreatywności, kultury osobistej i dobrej organizacji pracy. Jesteśmy szkołą przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek Budowlanki posiada podjazd oraz windę.

Zajrzyj na naszą stronę, profil na FB i konto na Instagramie.

Napisz: nabory@ckziu1.idsl.pl

/Materiały prasowe/