Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poruszające świadectwo Grzegorza, który wygrał walkę z nałogiem

– Zanim sięgniesz po butelkę, chciałbym żebyś mnie posłuchał – takimi słowami zaczyna się nagranie, które Fundacja Nasze Dzieci umieściła na swoim profilu na Facebooku.

Poruszające świadectwo Grzegorza, który wygrał walkę z nałogiem

To przejmujące świadectwo nagrane przez Grzegorza, pracownika firmy Eko-Okna S.A., który dzięki wsparciu fundacji, najbliższych i znajomych z pracy po latach życia w nałogu, pokonał alkoholizm.

Rok temu podjął nawet nieudaną próbę samobójczą. – Kolejnego dnia zadzwonili z firmy Eko-Okna, że mam się zgłosić. Bałem się, że mnie zwolnią i zostanę bez pracy, ale dali mi szansę. Załatwili mi odwyk, po którym dałem się „zaszyć” i od roku już nie piję – mówi Grzegorz. Twierdzi, że odniósł sukces dzięki Bogu i zaznacza, że kluczowa była wiara ludzi z fundacji, najbliższych i znajomych z pracy.

Bohater nagrania zwraca uwagę, że sięganie po alkohol nie tylko nie pomaga w rozwiązywaniu problemów, ale pogarsza sytuację. – Zanim złapiesz za kieliszek, pomyśl o bliskich Ci osobach. Czy ich tym nie ranisz? Ja przez kieliszek zrujnowałem wszystko, co kochałem. Więc proszę Cię, nie pij! – dodaje.

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JacekKas (89.25. * .182) 05.10.2022 12:50
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Trzymaj się chłopie! Gratuluję ci, że o tym mówisz. Im więcej ludzi będzie mówić, że się da tym więcej tych z nałogami przestanie się bać pójść do terapeuty i zmierzyć ze swoimi błędami i słabościami.

~gregor1366 (92.196. * .162) 05.10.2022 11:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

brawo,zycze powodzenia ............,ja juz od 15 lat jestem niepijacy tez grzegorz