Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z ostatniej chwili: Lampart przenosi się pod Starostwo

Jak informuje senator Ewa Gawęda, nastąpiła zmiana lokalizacji pikniku wojskowego, który odbędzie się już jutro (sobota, 2 lipca). Podczas wystawy żołnierze będą prezentować m.in. najnowszy czołg, jaki znajduje się na wyposażeniu polskiego wojska, czyli Leopard 2PL.

Z ostatniej chwili: Lampart przenosi się pod Starostwo
Leopard 2PL to najnowocześniejszy czołg w polskiej armii, będzie można zobaczyć go przy budynku Starostwa przy Bogumińskiej. / fot. mat. prasowe

Ciężki sprzęt wojskowy prezentowany będzie od godz. 10.00 do 18.00 przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim (ul. Bogumińska 2), natomiast uzbrojenie lżejsze i mniejsze pojazdy używane w armii przed wielu laty prezentowane będą w Parku Miejskim w Wodzisławiu od godz. 14.00 (w tym przypadku lokalizacja bez zmian).

- Mieliśmy sporo głosów od mieszkańców, że wcześniejsza lokalizacja nie była dla nich zbyt dogodna, zwłaszcza dla tych, którzy chcą równocześnie wziąć udział w głównym wydarzeniu obchodów 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski, które odbywa się na rynku i w jego okolicy – wyjaśnia Ewa Gawęda – Dzięki świetnej współpracy panów Starosty, Prezydenta i wojska, udało się znaleźć dobre miejsce, nieodległe od wodzisławskiego rynku.

Przypomnijmy, że w czasie pikniku obok Starostwa zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy, m.in. czołg Leopard 2PL (pozwoliliśmy sobie na spolszczenie tego wielkiego kota w naszym tytule, bo angielski leopard to polski lampart), wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza, pojazd Humvee, podwójna armata przeciwlotnicza, zautomatyzowany wóz dowodzenia, aparatownia ruchomego węzła łączności, przewoźny terminal satelitarny.

Przygotowano również wiele dodatkowych atrakcji dla mieszkańców / fot. mat. prasowe

Prezentowane będzie także wyposażenie Wojsk Specjalnych (tzw. specjalsów) i sprzęt spadochronowy. Oprócz pokazów broni i wyposażenia wojskowego żołnierze przygotowali dla odwiedzających piknik także inne niespodzianki, np. poczęstunek wojskową grochówką oraz własnoręcznie wypiekanym chlebem.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cZLOwiektokieca (46.204. * .162) 02.07.2022 14:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

#Szarymieszkaniec_ fajnie że to drukowanymi napisałeś bo ameryke odkryłem.to jeszcze dodam że rząd dawał każdemu lapserdakowi z polskiego ładu czy wału jak wolisz i kiecy też to wali te 30 mln.dni miasta kosztowały dużo kasy to trzeba się chwalić a jak miasto ma coś za darmo w sensie nie musi ze swojego budżetu pół bani wywalić to już echo.cyniczne politykierstwo i robienie z siebie pajaca.

Don_C 02.07.2022 14:27
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~misiak (80.238. * .53) 02.07.2022 14:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Frank Lampard ?

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .82) 02.07.2022 13:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Szkoda, że prezentacji nie ma też w niedzielę.

@ cZLOwiektokieca (46.204. * .162)
" fundują za darmo władze centralne."
Nie ma czegoś takiego jak fundują za darmo - chyba, że dają to ze SWOJEJ PRYWATNEJ kieszeni. Władza nie ma swoich pieniędzy - ma je Z A B R A N E od obywateli w PODATKACH, OPŁATACH, DANINACH, KARACH.

~cZLOwiektokieca (46.204. * .162) 02.07.2022 12:07
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Smok (80.238. * .176) 02.07.2022 09:26

Niech sobie chodzi nawet z szynszylom, co cię to obchodzi?

~Lapkawgore (87.101. * .96) 02.07.2022 02:36
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~fanklubprezesa (46.223. * .0) 01.07.2022 17:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Lampart, Leopard czy może jakiś inny kocur?

~PeowskiKocur (5.173. * .182) 01.07.2022 17:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jutro taka fajna impreza w Wodzisławiu a na profilu Bielszczanina cisza . Jak kto inny organizuje to reklamy nie ma