Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Deklaracja Fiołki: prezes PRD przyjdzie w maju

Przewodniczący rady miasta Leon Fiołka bronił się przed zarzutem nierównego traktowania, jaki sformułował pod adresem szefa rady najliczniejszy w niej klub "Razem dla Raciborza". - Nie zgadzam się z tym. Staram się traktować wszystkich równomiernie - podkreślał na kwietniowej sesji.

Deklaracja Fiołki: prezes PRD przyjdzie w maju
Szef rady miasta w Raciborzu Leon Fiołka zapowiedział na maj wizytę prezesa PRD na sesji

Radni z "Razem", którego liderem jest Mirosław Lenk, zarzucili przewodniczącemu, że ten lekceważy ich apele o sprowadzenie na sesję prezesa PRD Krzysztofa Wrazidłę, by wyjaśnił on, dlaczego wytwórnia asfaltu nadal działa w Płoni, choć wcześniej deklarował, że w ciągu roku - od marca 2018 roku - przeniesie ją stamtąd poza granice Raciborza. - Były dziś zaplanowane inne tematy, których omówienie zajęło nam wiele godzin - odparł L. Fiołka. 24 kwietnia kilkukrotnie zaznaczył, że prezes Wrazidło przyjdzie na sesję w maju.

- Termin majowy da nam wiedzę, w jakiej kondycji jest aktualnie przedsiębiorstwo - dodał L. Fiołka.

Opozycja nie dawała wiary tym zapewnieniom, argumentując, że w marcu L. Fiołka mówił radnym, że zaprasza - wspólnie z prezydentem Dariuszem Polowym - prezesa PRD na następną sesję. Paweł Rycka wskazywał na zapis w protokole i nagranie wideo sesji w internecie. - Nie chcemy z panem prezesem nie wiadomo co tutaj na sesji robić. Prosimy tylko o informację. Suchą informację: co się dzieje - zaznaczył Rycka.

Radny opozycji zwrócił się jeszcze do prezydenta Polowego, atakując go za słowa z poprzedniej sesji, że w sprawie przenosin asfaltowni nic w urzędzie nie robiono i dopiero gdy on objął rządy, to "coś się ruszyło". - To nieprawda, że nic nie zrobiono. Już od 2015 roku podejmowano w tej sprawie działania - grzmiał Rycka. Przypomniał słowa Polowego z kampanii wyborczej, że "nie można dla kilku groszy zarobku truć mieszkańców" gdy pytano go co dalej z otaczarnią PRD. Radny nazwał Pawła Ryckę "prezydentem całego naszego kochanego miasta". - Chcielibyśmy tylko usłyszeć od pana, że są problemy z wyprowadzką otaczarni. Będziemy kontynuować wcześniejsze działania i przeniesiemy ją za rok. Tylko tego oczekiwaliśmy na tej sesji - zaznaczył Paweł Rycka. Prezydent Raciborza nie odniósł się do słów radnego.

Ludzie

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pietrucha (88.199. * .136) 26.04.2019 12:09

I co panie Polowy? Gdzie pan ma obietnice wyborcze nie trudno zgadnąć. Nieudolność porażająca.