Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stoi i szpeci... Co dalej z lokalem na placu Wolności?

– Widok tego baru przez całą zimę był tragiczny – mówi radny Bernard Kowol, zwracając uwagę na to, że mowa o centrum miasta.

Stoi i szpeci... Co dalej z lokalem na placu Wolności?
Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zapewnił, że najemca lokalu widocznego na zdjęciu zobowiązał się już do poprawy wizerunku tego miejsca.

23 marca odbyła się sesja rady miejskiej. Podczas interpelacji głos zabrał przewodniczący osiedla Stara Kuźnia Bernard Kowol. Zwrócił uwagę na to, co wielu mieszkańców gryzie w oczy od dawna, mianowicie na lokal z ogródkiem piwnym działającym na placu Zwycięstwa. – Widok tego baru przez całą zimę był tragiczny – ocenił B. Kowol zwracając uwagę na to, że mowa o centrum miasta i to, że obok stoi ostatni przystanek w województwie śląskim. Rada osiedla miała zawnioskować o ustalenie standardów dla budynków w tym rejonie.

Burmistrz Paweł Macha odpowiedział, że już kontaktował się z osobą prowadzącą omawiany lokal. – Postawiliśmy warunek, że jeśli nie wpłynie na poprawę wizerunku swojego lokalu, możemy nie przedłużyć mu umowy dzierżawy. Obecnie ta umowa została przedłużona na krótki czas, po którym zweryfikujemy zmiany – powiedział.

Przewodniczący Kowol zwrócił uwagę na standardy, które chciałby aby zaczęły funkcjonować i obligowałyby innych do ich stosowania. Wyjaśnił, że chodzi np. o schludne przechowywanie sprzętów jak np. parasole oraz ujednolicony kolor tych urządzeń. – Kiedy przez zimę takie parasole stoją przykryte czarną folią to jest to widok tragiczny. Obok drewutnia wykonana z prętów, w której znajdują się zdezelowane chłodnie i inne stare sprzęty. Wszystko to widać z przystanku – opisał i zarekomendował ujednolicone standardy nawet dla całej gminy.

– Będąc właścicielem owego terenu, możemy wpłynąć na obecnego dzierżawcę. Jeśli macie jakieś konkretne sugestie, to proszę o ich przedstawienie – zwrócił się burmistrz do samorządowców. Przypomniał, że przy lokalu funkcjonują publiczne toalety. – Żeby z nich skorzystać trzeba poprosić o klucz w barze – zauważyła radna Elżbieta Kozłowska i zasugerowała, że miasto zasługuje na nowoczesną toaletę, podobną do tej w Rudach przy opactwie. Radna Grażyna Tokarska przypomniała, że omawiana toaleta jeszcze kilka lat temu była mocno zdewastowana i jej remontu podjął się najemca baru. – Od tej pory drzwi są zamknięte, żeby nie dochodziło do demolowania. Klucz jest jednak udostępniany każdemu kto zapyta – dodała.

(woj)

Ludzie

Elżbieta Kozłowska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].