Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

W Chałupkach doradzą, jak korzystać z programu "Czyste Powietrze"

17.09.2020 09:02 | 0 komentarzy | d

Ponownie mobilne biuro programu "Czyste Powietrze" przyjedzie do gminy Krzyżanowice. Eksperci będą odpowiadać na pytania mieszkańców dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje. 

W Chałupkach doradzą, jak korzystać z programu "Czyste Powietrze"
Mobilne biuro programu "Czyste Powietrze" gościło w powiecie raciborskim już kilka razy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkania bezpośrednie dla mieszkańców z ekspertami z WFOŚiGW w Katowicach, którzy doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany tzw. kopciuchów, pomoc w wypełnianiu wniosków, a przede wszystkim możliwość ich złożenia na miejscu - to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza w naszym regionie.

Eksperci kilkanaście dni temu gościli w gminie Krzyżanowice w sołectwie Tworków. Tym razem przyjadą do Chałupek. Będą tam w sobotę 19 września w godzinach 15.00-17.00, miejsce: boisko LKS Zabełków przy ulicy Raciborskiej.

- Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców - przekazują urzędnicy z Krzyżanowic.

Dodajmy, że eksperci zagoszczą również 19 września w godzinach 12.00-14.00 do gminy Kornowac. Tam będą doradzali przy Domu Kultury w Pogrzebieniu (ul. Grabowa 4). 22 września w godzinach 9.00 – 12.30 będą natomiast w Rudniku. Biuro zlokalizowane zostanie przy Gminnym Centrum Informacji (GCI) w Rudniku (ul. Mickiewicza 2).