Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

W raciborskim magistracie złożysz już wniosek do programu "Czyste Powietrze"

10.01.2020 11:17 | 0 komentarzy | ż

Od tygodnia w Urzędzie Miasta Racibórz funkcjonuje punkt przyjmowania wniosków w ramach programu "Czyste Powietrze".

W raciborskim magistracie złożysz już wniosek do programu "Czyste Powietrze"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki zawartemu w listopadzie porozumieniu pomiędzy Miastem Racibórz a WFOŚiGW w Katowicach od stycznia w raciborskim magistracie pracuje przeszkolony urzędnik do obsługi mieszkańców (wnioskodawców) w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania w ramach programu "Czyste Powietrze". Umożliwienie składania wniosków bezpośrednio do gmin to dla beneficjentów duże udogodnienie. Dotąd musieli oni jeździć do Katowic, Bielska Białej lub Częstochowy.

Porozumienie miasta z WFOŚiGw zawarte jest na czas trwania programu, a więc do 2029 roku. W punkcie informacyjnym w raciborskim urzędzie można pobrać druki, złożyć wniosek, uzyskać pomoc w jego wypełnieniu i wszelkie informacje dotyczące programu. Tutaj także wnioski przejdą etap weryfikacji formalnej. Rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania wnioskodawcom to już kompetencja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- Każdego dnia w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa pojawiają się osoby zainteresowane tym programem pomocowym. W pierwszych dniach działania punktu - pracownika Urzędu Miasta obsługującego wnioski wspiera specjalista z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - informuje UM Racibórz.

Celem programu priorytetowego "Czyste powietrze" jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Więcej informacji o programie na stronie WFOŚiGW w Katowicach oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż