Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Rozpoczęła się ogromna akcja wymiany kotłów

01.08.2018 13:00 | 5 komentarzy | juk

Na przełomie czerwca i lipca gmina rozstrzygnęła gigantyczny przetarg na zakup 260 kotłów 5. klasy na groszek i pelet. Urządzenia są właśnie dostarczane mieszkańcom.

Rozpoczęła się ogromna akcja wymiany kotłów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że władze gminy stworzyły program udostępniania mieszkańcom kotłów w tanią dzierżawę, ponieważ doszły do wniosku, że aby walka o czystsze powietrze była skuteczna, trzeba zwiększyć skalę działania. Na początku roku mieszkańcy mogli składać wnioski na dofinansowania. Następnie urzędnicy je weryfikowali. Później nadszedł czas na przygotowanie i ogłoszenie przetargu na zakup 260 kotłów 5. klasy na groszek i pelet. Na przełomie czerwca i lipca gmina wyłoniła dostawcę ekologicznych urządzeń.

Przetarg rozstrzygnięty

Jedyną firmą, która przystąpiła do przetargu było Defro z Warszawy. Za 260 kotłów gmina zapłaci firmie prawie 2,5 mln zł. - Cieszę się, że udało się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg. Mieliśmy jedną ofertę, widocznie inni dostawcy nie byli zainteresowani. Osobiście wolę dostać jedną dobrą ofertę niż trzy złe – mówi Piotr Galus, zastępca wójta Marklowic. Firma dostarczy gminie kotły typu Komfort Eko Lux dla ekogroszku oraz Delta Eko Pell dla peletu. Są to urządzenia o mocy od 15 kW do 35 kW, w zależności od wielkości domu, który mają ogrzewać.