Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 18 (495) Data wydania: 04.05.10

Zablokują drogę jeśli roboty nie ruszą

Mieszkańcy chcą konkretnych terminów ukończenia rozkopanej ul. Raciborskiej.
Podczas ostatniej sesji rady gminy Gorzyce radni zapytali wójta o efekty ostatnich jego kilku spotkań z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Co oczywiste interesowały ich przede wszystkim informacje na temat ukończenia remontu ulicy Raciborskiej w Gorzyczkach i Gorzycach.
 
Robimy co możemy
 
– Odbył pan wójt kilka takich spotkań, ale na razie nie widać żadnych ich efektów – zagaił radny Henryk Wycisk.
 
– Mamy zapewnienie, że lada moment ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę tej drogi od węzła w Gorzyczkach do skrzyżowania z ulicy Rybnicką. Mam nadzieję, że jeszcze w maju rozpoczną się normalne prace na tym odcinku. Do końca roku droga ma być gotowa, z chodnikami, kanalizacją i pasami dla pieszych. Jeszcze nie wiadomo jak będzie ze zjazdem na ulicę Rybnicką. Na razie dyrektor odrzucił dwie koncepcje, jako nierealne. My optujemy w dalszym ciągu za rondem, bo to najlepsze rozwiązanie, i naciskamy by takie rozwiązanie zostało przyjęte – informuje wójt Piotr Oślizło.
 
Jak nie będzie konkretów to zablokujemy drogę
 
Optymizmu wójta nie podziela sołtys Gorzyczek. – Ja jako sołtys nic nie wiem o tym co się dzieje w temacie tej ulicy. Nie wiem co mam mówić mieszkańcom, kiedy pytają o termin remontu drogi. Nie dostajemy z urzędu żadnych konkretnych informacji. Wysłałem do was pismo, nie dostałem odpowiedzi. Jeśli tak będzie dalej, to po majowych świętach zablokujemy tę drogę. Mieszkańcy już to zapowiedzieli. Nie ma chodników, a panuje tu ogromny ruch. I my ten ruch zablokujemy – zapowiada Henryk Grzegoszczyk, sołtys Gorzyczek.
 
– Dobrze pan wie, ile razy byłem w GDDKiA tylko w tej sprawie. Gonimy ich jak możemy, ale wszystkiego od razu nie da się zrobić –odpowiada Piotr Oślizło, który zaznacza, że dzięki staraniom gminy odniesiono już pierwszy sukces. Wyłączono bowiem remont Raciborskiej z inwestycji budowy autostrady, co otwarło drogę do szybszego przeprowadzenia remontu, bez czekania na wybór nowego wykonawcy autostrady. – Proszę mi wierzyć od tematu nie uciekamy. Skoro przeżyliśmy zimę, to przeżyjemy jeszcze ten miesiąc – dodaje wójt.
 
Artur Marcisz