Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Kuźni Raciborskiej podzielono komisje. Nie wszyscy radni dostali się tam, gdzie chcieli

Komisje w Radzie Miejskiej Kuźni Raciborskiej zostały podzielone, choć nie wszyscy radni otrzymali stanowiska zgodnie z preferencjami. Kluczową rolę odegrali radni z komitetu KWW Jednym Głosem.

W Kuźni Raciborskiej podzielono komisje. Nie wszyscy radni dostali się tam, gdzie chcielibart
Przewodnictwo we wszystkich komisjach dostali radni KWW Jednym Głosem: Wojciech Krzyżanowski, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, Dominik Zawada, Patryk Konieczny, Urszula Kiraga i Mateusz Procek. Na wcześniejszej sesji wybrano Tomasza Sokołowskiego na przewodniczącego rady, a Michała Grzesika na jego zastępcę. W ten sposób radni z tego komitetu stanowią władzę zarówno w radzie, jak i we wszystkich komisjach.

W kuźniańskiej radzie zasiada piętnastu radnych, reprezentujących pięć różnych komitetów. Największą liczbę, czyli ośmiu, stanowią członkowie KWW Jednym Głosem, którego kandydatem na burmistrza był Paweł Dzieżok. I to właśnie ci radni mają decydujący głos, o czym można było się przekonać na ostatniej sesji, kiedy dzielono stanowiskami w komisjach.

Nie dla wszystkich chętnych starczyło miejsca

Pierwszy zgryz pojawił się przy ustalaniu składu Komisji Promocji, Rozwoju Gminy, Kultury, Sportu i Rekreacji. Choć wszyscy radni, którzy chcieli do niej należeć, zostali do niej wybrani, nie wszyscy zagłosowali w harmonii z pozostałymi. Podczas głosowania nad kandydaturą radnej Marii Wyszomierskiej (reprezentującej KWW Maria Wyszomierska), przeciwny jej był Patryk Konieczny (z KWW Jednym Głosem). Później, gdy decydowano o przydzieleniu przewodnictwa komisji radnemu Koniecznemu, radna Wyszomierska wstrzymała się od głosu.

Drugie wyzwanie pojawiło się w przypadku Komisji Budżetu i Finansów, ale w tym przypadku niektórzy kandydaci się do niej nie dostali. Za sprawą głosów KWW Jednym Głosem odrzucono kandydatury: Gerarda Depty (KWW Stabilny Rozwój), Sławomira Sielskiego, Adriana Juraszka (KWW Zmiana Dla Rozwoju) oraz Marii Wyszomierskiej.

W przypadku Komisji Skarg, Wniosków i Petycji ustalono maksymalną liczbę członków na pięć, jednak zgłoszono siedmiu kandydatów. Ostatecznie nie przyjęto Kacpra Cichockiego i Marcina Czernieja (KWW Zmiana Dla Rozwoju).

Kto tworzy poszczególne komisje?

  • Komisja Rewizyjna: Wojciech Krzyżanowski (przewodniczący), Urszula Kiraga, Dominik Zawada, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.
  • Komisja Rolnictwa, Gospodarowania Zasobami Komunalnymi Gminy i Ochrony Środowiska: Sylwia Brzezicka-Tesarczyk (przewodnicząca), Urszula Kiraga, Tomasz Sokołowski, Mateusz Procek, Marcin Czerniej i Gerard Depta.
  • Komisja Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej: Dominik Zawada (przewodniczący), Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, Tomasz Sokołowski i Mateusz Kot.
  • Komisja Promocji, Rozwoju Gminy, Kultury, Sportu i Rekreacji: Patryk Konieczny (przewodniczący), Urszula Kiraga, Michał Grzesik, Dominik Zawada, Mateusz Kot, Maria Wyszomierska i Mateusz Procek.
  • Komisja Budżetu i Finansów: Urszula Kiraga (przewodnicząca), Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, Patryk Konieczny, Michał Grzesik, Wojciech Krzyżanowski, Tomasz Sokołowski, Kacper Cichocki.
  • Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Mateusz Procek (przewodniczący), Maria Wyszomierska, Dominik Zawada, Patryk Konieczny i Sławomir Sielski.

Ludzie

Mateusz Procek

Radny Miejski Kuźni Raciborskiej

Patryk Konieczny

Radny Miejski Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Dyrektor Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej w Rybniku, Radna Miejska Kuźni Raciborskiej

Urszula Kiraga

Radna Miejska Kuźni Raciborskiej

Wojciech Krzyżanowski

Radny Miejski Kuźni Raciborskiej

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieżok (83.26. * .17) 22.05.2024 22:40

A może mi ktoś powie co p. Dzieżok zrobił dla Rud?

~KlasztornaOdporna (94.254. * .67) 20.05.2024 23:40

Admin usuwa komentarze. Czyżby była radna poczuła się urażona?
Swoją drogą nie wiem czy ktoś zauważył, ale w komitecie wiekszosciowym najprawdopodobniej zupełnie ktoś inny rozdaje karty niz byla Wiceburmistrz. Spostrzegawczy wyłapią szczegóły z nagrania sesji.

~kuznianin123 (77.111. * .12) 20.05.2024 20:19

Jak bardzo trzeba nienawidzić swojej miejscowości żeby wybrać takich 8.
Bardzo to przykre!

~KlasztornaOdporna (5.173. * .101) 20.05.2024 12:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Rolesieodwracają (83.4. * .86) 20.05.2024 12:04
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu