Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomylił fontannę ze śmietnikiem? "Puszki przeczyszczą rury" [ZDJĘCIA]

Ekoporanek, ekobazar, kwiatobazar. Ekologiczny czar sobotniego poranka prysł w niedzielę, kiedy spacerowicze zobaczyli w fontannie na środku rynku... pływający śmietnik. 

Pomylił fontannę ze śmietnikiem? "Puszki przeczyszczą rury" [ZDJĘCIA]
Gorączka sobotniej nocy? Pijacki wybryk? Co stało się na rynku?

Pływające plastikowe i szklane butelki, opakowania po plackach tortilli, opakowania po papierosach, wiadro, resztki jedzenia... W niedzielę fontanna na wodzisławskim rynku wyglądała tak, jakby ktoś opróżnił do niej całą zawartość śmietnika. A dopiero co odbywały się tam ekologiczne wydarzenia:

Zaśmiecony został także częściowo trawnik. Co ciekawe, na wodzisławskim rynku znajduje się kamera, która częściowo obejmuje fontannę i zaśmiecony rejon.

Widok z kamery na rynku

W sprawie skontaktowaliśmy się z wodzisławską Strażą Miejską. Ta poinformowała, że zgłoszenie poszło już na policję. Dzwonimy zatem na policję. 

Jak informuje rzeczniczka wodzisławskiej policji, aspirant sztabowy Małgorzata Koniarska, wszczęte jest postępowanie o wykroczenie i sprawa trafi do sądu. Na policję wpłynęły łącznie 3 zgłoszenia dotyczące tej samej osoby (chodzi o mężczyznę w wieku 63 lat, który zbierał śmieci i wrzucił je do fontanny twierdząc, że "puszki przeczyszczą rury, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli czystszą wodę"). 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pepsi (46.204. * .79) 21.05.2024 16:03

A monitoring funkconuje

~Sprawdzam (94.254. * .212) 20.05.2024 17:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ta fontanna wygląda jak jeden wielki betonowy śmietnik . Dawno już powinna zostać postawiona nowa , ale Kieca kocha to co zostało zbudowane za komuny . Co ciekawe Kieca zapowiedział całkowitą przebudowę rynku w kampanii wyborczej, nawet był pokazany projekt. Czekamy zegar tyka

zxc 20.05.2024 13:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Podziękuj Poczcie Polskiej i Kiecy który nie potrafi zrobić z tym porządku. To Pocztowcy zastawiają całą Kubsza i tyły aż w parku pod grzybem zaraz zaparkują.

~Parkingowy (57.128. * .34) 20.05.2024 13:10
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

zxc
Za to mamy, 26 Marca obok byłej fontanny parking
W parku, parking, gdzie nie spojrzeć, parking! Ekolodzy od kiecy mają w głowach beton.

Don_C 20.05.2024 12:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To proste zdarzenie z żulem pokazuje że straż miejska nie jest do niczego potrzebna w jakiejkolwiek gminie. To są sztuczne stanowiska i zwykle przyboczni lokalnego rządzącego.

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .128) 20.05.2024 12:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Połowa tych "nowoczesnych" w innych miastach wygląda jeszcze gorzej. Duża część z nich nie działa - częste awarie sterowników, zaworów, pomp.

zxc 20.05.2024 10:30
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Cała ta fontanna to jedno wielkie stare betonowe dziadostwo do wymiany, bo to ani ładne ani zabytkowe. Ale Mieczysław Marzyciel za swoich kiepskich rządów, żadnej fontanny nie zrobił a te co były zlikwidował. Pamiętacie fontanny w parku za muzeum i panienkę na 26 marca? Otóż ich już nie ma. Dziękujemy urzędzie miasta i dziękujemy Mieczysławie.