Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

Europejskie legendy

Inscenizację legendy o Skarbniku po angielsku zaprezentowali zagranicznym gościom gimnazjaliści z Gołkowic. Wizyta nauczycieli ze szkół we Francji, Niemczech, Rumunii i Turcji była związana z inauguracją współpracy w ramach europejskiego programu Socrates Comenius.
Od pewnego czasu szukaliśmy partnerów do współpracy i trafiliśmy na projekt organizowany przez szkołę z Oldenburg w Niemczech – mówi Urszula Musioł z Gimnazjum w Gołkowicach. Będzie on polegał na zebraniu typowych legend kraju i regionu, opracowaniu podłoża historycznego, porównaniu legend i poszukiwaniu ich wspólnych korzeni. Każda szkoła uczestnicząca w projekcie „Nasze legendy – wasze legendy” ma za zadanie opracować płytę kompaktową oraz książkę z legendami. W maju przyszłego roku odbędzie się w Stambule spotkanie warsztatowe uczniów ze wszystkich szkół.
 
W projekcie uczestniczą szkoły z Oldenburga w Niemczech, Cholet we Francji, Dorohoi w Rumunii i Stambułu w Turcji. Ich przedstawiciele podczas wizyty w Polsce wraz z gospodarzami opracowywali plan pracy w ramach projektu, mieli tez okazję zwiedzić Kraków, Cieszyn oraz Oświęcim.
 
(jak)