Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu polonezem pożegnali szkołę

Wzruszające. Tak jednym słowem można opisać uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Nie dość, że żegnano dyrektor Agatę Wieczorek i absolwentów szkoły, to jeszcze uczniowie przygotowali przepiękny i chwytający za serce program artystyczny.

Wzruszenie i duma

– Jestem z was bardzo dumny – z tego jak się rozwijacie, jak nabywacie kolejne umiejętności – powiedział starosta Grzegorz Swoboda podczas uroczystości.

Starosta przekazał również wyrazy uznania rodzicom uczniów i nauczycielom. – Chylę czoła przed tym co robicie, z jakimi trudnościami się borykacie. Dziękuję, że wspieracie wasze pociechy w tym trudnym świecie – dodał i zaprosił uczniów do udziału w akcji „Wakacje w Powiecie”. Powiat Raciborski, wzorem lat ubiegłych, przygotował specjalną ofertę dla uczniów. Aby była ona łatwiej dostępna, wprowadzono również bezpłatną komunikację autobusami PKS.

W zakończeniu roku szkolnego wziął również udział wicestarosta Marek Kurpis, a także kierownik referatu edukacji Ewa Bohr-Cyfka.

Specjalni uczniowie i specjalni nauczyciele

Dyrektor Agata Wieczorek przyznała, że kończący się rok szkolny był trudny i pracowity, również z powodu pandemii, ale w szkole nie było widać trudności związanych z tym niespokojnym czasem. Zwróciła uwagę, że do szkoły uczęszczają specjalni uczniowie, którzy „każdego dnia osiągają sukcesy na miarę swoich możliwości”, co często jest okupione bardzo dużym wysiłkiem. W szkole pracują też specjalni nauczyciele. – Nie ma tutaj nauczycieli bez powołania – podkreśliła.

Następnie wręczono świadectwa z czerwonym paskiem dla wyróżniających się uczniów oraz świadectwa i dyplomy dla absolwentów szkoły

Dziękujemy za...

Na zakończenie zorganizowano część artystyczną, której zwieńczeniem było podziękowanie uczniów skierowane do nauczycieli. Za co dziękowali uczniowie? Za dobro, za uśmiech, za obecność. Za cierpliwość, za bycie ważnym, za pociechę. Za wiedzę, za wycieczki, za nagrody i pochwały. Za poświęcony czas... Za dobro.

(żet)