Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Spotykają się, by świętować i gawędzić

03.11.2015 00:00 red

BUDZISKA. W rodzinnej atmosferze, na rozmowach w gronie znajomych, przy smacznym obiedzie i swojskim kołaczu upływał czas emerytom i rencistom świętującym Dzień Seniora w Budziskach.

Już 11 lat na wspólnej uroczystości spotykają się najstarsi mieszkańcy skupieni w Klubie Seniora przy miejscowej świetlicy. Imprezę jak zawsze przygotowała przewodnicząca klubu Inga Depta wespół ze stale wspierającymi ją paniami: Gabrielą Rogalską, Krystyną Kordus, Edytą Adam i Teresą Zarembik. Energiczna pani Inga, która była założycielką klubu, a wcześniej również sołtysem trzech kadencji, oprócz Dnia Seniora w ciągu roku organizuje: Dzień Babci, Dzień Kobiet, Dzień Matki, piknik w parku oraz spotkanie mikołajkowe. Poza tym seniorzy mogą brać udział w wycieczkach, m.in. na wystawę kwiatów do Mikołowa.

Tegoroczny Dzień Seniora przygotowany został dla 60 osób. Do klubu należy dziś prawie 70 członków z Budzisk, Siedlisk, a nawet z Kuźni Raciborskiej. Ze względu na dolegliwości związane z wiekiem, nie wszyscy jednak mogli przyjść na spotkanie. Zabrakło też obchodzącej 90 lat Elżbiety Wroży, która doczeka się odwiedzin w domu.

Swoje jubileusze 45 lat po ślubie świętowały w tym roku dwie klubowe pary małżeńskie: Krystyna i Andrzej Kordusowie oraz Lidia i Edward Tunkowie. Natomiast „okrągłe” urodziny obchodziła Izolda Nowak, która ukończyła 80 lat i Małgorzata Łużyna – 60 lat. Drobne upominki w postaci bombonierek oraz życzenia jubilatom złożyli: wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Gabriela Tomik, sołtys Adrian Juraszek oraz szefowa klubu Inga Depta.

Poza organizowanymi przez klub imprezami, w Budziskach niewiele dzieje się dla ludzi starszych, dlatego chętnie przychodzą na uroczystości do świetlicy. – Nasi seniorzy chcą się spotkać, porozmawiać. Wszyscy doskonale znają się, nasza wieś jest mała liczy 800 mieszkańców, tworzymy więc jedną dużą rodzinę – mówi Rita Depta. Zwraca też uwagę na zadbane domy i obejścia mieszkańców Budzisk, którzy – zdaniem pani przewodniczącej – stanowią bardzo zgraną społeczność.

(ewa)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę