Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (1185) Data wydania: 27.01.15
Czytaj e-gazetę

Technicy bawili się w Bieńkowicach

„Sezon studniówkowy” pomału dobiega końca. W trakcie minionego weekendu maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu zatańczyli poloneza w bieńkowickim Rege. Zabwa udała się świetnie, co widać na zdjęciach.

O studniówce techników gastronomicznego i chemicznego mówią uczniowie i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych

Iwona Stacha IV i
W bieńkowickim Rege bawią się najlepsi uczniowie ZSZ. Obowiązuje wejście za ładny uśmiech. A naprawdę to około 300 zł trzeba było mieć żeby tu wejść.

Daniel Frost IV a
Przygotowania do naszej studniówki trwały pół roku. Dużo włożyliśmy pracy by dobrze wypadła. Dlatego jestem pewien, że będzie najlepsza pod słońcem.

Agnieszka Olbrich IV b
Polonez to tradycyjny taniec polski, a chcieliśmy zaprezentować go w troszkę innej formie, nieznanej dotychczas. Taki mieliśmy pomysł i wszystko pięknie się udało.

Anita Paluszek IV i
Przesądy studniówkowe? Dużo się o nich słyszy. Podwiązka powinna być czerwona na udzie, bielizna też w tym kolorze. Obcięcie włosów przed maturą to też ryzyko bo to jakby wiedza jaką się posiada została ucięta. Mówi się również, że kiedy dziewczynie puści oczko w rajstopie to matura źle pójdzie.

Krzysztof Gromotka IV b
Taniec z nauczycielem? Z moją wychowawczynią postanowiłem zatańczyć. Nie potrafiłbym sobie wyobrazić lepszej. Wyrywała nas tyle razy z opresji, łagodziła wszelkie spory. To Małgorzata Mankiewicz, warto było zostać jej uczniem.

Beata Kuśka IV i
Wybraliśmy muzykę od didżeja z Brzezia. On gra na dyskotekach, podoba się wielu osobom. Gra głównie disco polo i troszkę techna, taką muzykę żebyśmy się pobawili ogólnie fajnie.

Marzena Mroczek dyrektor ZSZ
Młodzież mnie zaskoczyła, pozytywnie. Oczarował mnie ten drugi polonez, nie spotkałam się jeszcze z takim. Oni codziennie mnie zaskakują na plus. Sama miałam studniówkę w sali gimnastycznej. To był zupełnie inny urok, wielka impreza, niesamowity wieczór. Teraz studniówki odbywają się w restauracjach i tutaj też jest świetna zabawa.

Agnieszka Kołodziej IV b
Moda studniówkowa? Dziewczyny na ogół ubierają odważne kreacje, starają się wyróżnić, być najpiękniejsze tego wieczoru, jak księżniczki na balu.

Karolina Bula IV b
Przypadkiem wybrałam swoją suknię studniówkową. Przeglądałam internet i zauważyłam długie suknie. Moim zdaniem pasuje idealnie. Na taką imprezę jak bal maturalny wypada założyć właśnie taką, długą suknię.

DJ Alastra
Na studniówce musi być odpowiednia playlista, trzeba skupić się na gustach muzycznych. Na dziś króluje disco polo. Pisali do mnie maturzyści  na fanpage, bym pamiętał o zagraniu piosenki „Ruda tańczy jak szalona”. To będzie przebój, wszyscy się na to napalają.