Numer: 24 (944) Data wydania: 15.06.10

Upadek Sparty

W niedzielnym meczu klasy B, zagrały ze sobą dwie drużyny ze środka tabeli. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, w którym LKS Dzimierz pokonał LKS Spartę Babice 7:1 (4:1).
Po meczach rundy jesiennej obie ekipy były uważane za kandydatów do awansu. W meczach na wiosnę grały słabiej i zajmują miejsca w środku tabeli. LKS Dzimierz był drużyną o dwie klasy lepszą od gości z Babic. Częściowo było to spowodowane brakiem wielu podstawowych zawodników „Sparty”. Już w 4. minucie meczu gospodarze byli bliscy strzelenia gola. Denis Dziedzioch zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia Józef Podpora wskazał na jedenasty metr, który zmarnował Wojciech Hetmaniok. Kolejne minuty na boisku należały do Dzimierza, który szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Sebastiana Pieczki. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Paweł Kiebała. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie gry, zagrali jak profesorowie z uczniami. Efektem tego były bramki Artura Kołodzieja i drugie trafienie w meczu Primusa. Na kilka sekund przed przerwą goście wykorzystali jedną z nielicznych bramkowych sytuacji. Do długiej piłki zagranej do napastników dobiegł Damian Lorenc, który nie dał szans Ciurce i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gracze Dzimierza mieli kilkanaście wybornych sytuacji, z których wykorzystali tylko trzy. Wynik kolejno podwyższali Sławomir Zielonka, Andrzej Bochnia i Sebastian Pieczka. Babice tylko kilka razy zagrozili bramce gości i nie wykorzystali tych sytuacji. LKS Dzimierz wygrał zasłużenie, zaś przed młodymi graczami z Babic jeszcze wiele pracy, by móc zastępować swoich kolegów.

LKS Dzimierz – LKS „Sparta” Babice 7:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Sebastian Pieczka (8.) 2:0, Wiesław Primus (15.), 3:0 Artur Kołodziej (34.), 4:0 Wiesław Primus (42.), 4:1 Damian Lorenc (45.), 5:1 Sławomir Zielonka (68.), 6:1 Andrzej Bochnia (70.), 7:1 Sebastian Peczka (80.)

LKS Dzimierz: Adam Ciurko, Tomasz Gajewski, Szymon Nikel, Sebastian Pieczka, Wiesław Primus (60. Maciej Kunica), Sebastian Raba, Andrzej Bochnia, Wojciech Hetmaniok, Sławomir Zielonka, Artur Kołodziej, Bartłomiej Kubica.

LKS Sparta Babice: Paweł Kiebała, Dominik Gruszka, Łukasz Kalwajtys, Sebastian Kowol, Denis Dziedzioch, Bogusław Zientek, Mateusz Wydra, Jan Depta, Dariusz Chluba, Jacek Zmborski (68. Mirosław Franosz).

Żółte kartki: Wiesław Primus – Bogusław Zientek, Denis Dziedzioch, Dariusz Chluba.

Sędziowie: Józef Podpora, Czesław Sroka, Rafał Wojaczek.