Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37 (856) Data wydania: 09.09.08

Warto rozwijać swoje talenty

W czasie powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego nagrodzono najzdolniejszych.

– Przenieśliśmy wręczenie nagród osobom, które wyróżniły się w zeszłym roku szkolnym, na rozpoczęcie nowego, by pokazać obecnym uczniom, że warto rozwijać swoje talenty – mówił starosta Adam Hajduk na powiatowym rozpoczęciu roku, które odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Za osiągnięcia artystyczne nagrodzeni zostali: Hania Hołek, Natalia Załucka, Agnieszka Miśków, Martyna Baran, Mateusz Nowak i Łukasz Palkiewicz, a za naukowe sukcesy: Mateusz Jończyk, Adam Ploszka, Karolina Pater, Natalia Cyfka, Sonia Piela, Tomasz Jary, Adam Skora, Arkadiusz Neuwerth, Jakub Pytko i Marek Wyrostek. Najwięcej było jednak wyróżnionych w dziedzinach sportowych: Sebastian Jezierzański, Wojciech Zieziulewicz, Mateusz Wolny, Marcin Tumulla, Aleksandra Iwanowska, Jacek Bileński, Justyna Ratyńska, Sylwia Bańczyk, Roksana Dziadek, Małgorzata Polnik, Katarzyna Hyjek, Karolina Żebrowska, Dominika Franiczek, Justyna Święty, Natalia Poloczek, Agnieszka Ostrowska, Przemysław Gorczyca, Sabina Skrzypiec, Wioleta Cygan, Kamil Błoński i Daria Rudnik.

Starosta gratulował nie tylko zdolnym uczniom, ale także nauczycielom, którzy uzyskali tytuł nauczyciela mianowanego: Joannie Fiołce i Annie Kornel z ZSE, a Ewa Konopnicka otrzymała przedłużenie kadencji dyrektora ZSS. Wszystkim nauczycielom natomiast, podobnie jak prezydent Mirosław Lenk na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w Gimnazjum nr 3, życzył lepszych zarobków. Wiceprezydent Ludmiła Nowacka zwróciła się do uczniów: – Spędzacie w szkole 8 godzin dziennie, to jak urzędnik – żartowała. – Życzę, żeby wasze wspomnienia ze szkoły były ciepłe i radosne, a wyniki dydaktyczne jak najlepsze – zakończyła. Do życzeń dołączył się obecny na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojnar: – Żeby się wam chciało chodzić do szkoły, a nauczyciele niech was ciekawie zaskakują. Trzecioklasiści wybierzcie drogę, która daje radość.

Czy cieszysz się z powrotu do szkoły ?

Michał Besz (9) – III klasa SP15
Bardziej niż w szkole podoba mi się na wakacjach. A z przedmiotów najbardziej lubię w-f i jak gramy w dwa ognie. Na przerwach bawię się z kolegami, biegamy i jest fajnie.

Marta Chojecka (13) – I klasa G3
Żal mi, że wakacje się skończyły. Idę do nowej szkoły i to mnie cieszy, że poznam nowe koleżanki i kolegów. Trochę się obawiam, jak to będzie w nowej klasie.

Dominika Kozak (16)  I klasa ZSE
W nowej szkole będzie inaczej niż w gimnazjum, bo to wyższy etap i będziemy traktowani jak dorośli. W klasie mam tylko jedną starą koleżankę, więc poznam nowych ludzi. Dobrze, że są chłopcy. Cieszę się, że idę do szkoły.

Marta Chruściel (8) II klasa SP 15
Jestem bardzo zadowolona z powrotu do szkoły, bo spotkam się z moimi koleżankami i kolegami. Najbardziej lubię uczyć się języka angielskiego i niemieckiego. W szkole wolę przerwy od lekcji, gram wtedy z przyjaciółką Nadią w gumę.


Marcin Depta (13 lat) – I klasa G3
Niespecjalnie się cieszę, że idę do szkoły. Na wakacjach było fajnie, a teraz znowu trzeba będzie się uczyć.

Agnieszka Makariewicz (16) – I klasa ZSE
Tegoroczne wakacje za szybko mi minęły i niezbyt chętnie idę do szkoły. Tym bardziej że nie znam nikogo z mojej nowej klasy. Wiem tylko, że są same dziewczyny, to lepiej. Trochę się denerwuję, jak będzie w nowej szkole i jacy będą nauczyciele.

Justyna Kwaśny, Zofia Kośmider, Olga Małek – nauczycielki ZSE
Dla nauczycieli nowy rok to nowe wyzwania, ale też problemy. Cieszymy się jednak z powrotu do szkoły. Jedno z wyzwań to poznanie się z I klasami, co zajmuje zwykle ok. roku nauki.

(El, JaGA)