Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (718) Data wydania: 17.01.06

Super babcia

Oto finałowy etap konkursu. Spośród tej dwunastki (wygrywali tygodniowe eliminacje uzyskując najwyższe poparcie w SMS, podstawową dziewiątkę uzupełniły dzieci z najlepszymi w kolejności wynikami z poszczególnych etapów). Tylko jeden wnuczek lub wnuczka wygra ten konkurs - wszystko zależy od liczby SMS-ów którą uzbiera. O zwycięstwie poinformujemy telefonicznie w piątek, w pierwszej kolejności przedszkole, do którego chodzi. Główną nagrodą jest rodzinny obiad (dla 10 osób) w raciborskiej restauracji „Obora”. Przedszkole otrzyma zestaw zabawek od sklepu „Złota Brama” w Raciborzu.
Maciej Krężel z PP nr 13 w Raciborzu
Babcia Halina mieszka w Cieszynie. Jest starsza i ma chore serce. Lubię do niej jeździć. Gdy ją odwiedzamy jemy ciasto, dorośli piją kawę, a dzieci herbatkę. Potem można chwilkę odpocząć, a później jest obiad. Bawimy się, a potem wyjeżdżamy. Babcia Ula mieszka w Raciborzu. Chodzimy z nią na podwórko, jeździmy do Obory, jemy ciasto, rozmawiamy. Babcia Ula bardzo lubi być z całą naszą rodziną - moją mamą, tatą, bratem i siostrą.
 
Aleksandra Hurycz PP w Samborowicach
Babcia Tereska ubiera się w długie spódniczki. Ma siwe włosy. Lubi sprzątać i nadawać totolotka. Kupuje mi różne rzeczy – cukierki i lalki i bardzo ją za to kocham. Jest bardzo wesoła. Mieszka w Raciborzu i cieszy się, że do niej przyjeżdżam. Dla ozdoby hoduje rybki. Lubi pić herbatę z cytryną i oglądać telewizor.
 
Marcin Lopocz PP 3 w Raciborzu
Mom trzy babcie, ale powiem o jednej - omie Eli, która mieszka ze mną. Spędza ze mną nojwięcej czasu. Kiedyś razem pojechaliśmy do masarza kupić mięso. Chodzę z nią na pole, niekiedy z nią w niedzielę robię obiad - pomagam jej robić kotlety, buchta i tort jak mom urodziny. Zawsze mnie kajś weźmie jak kajś jedzie. Pozwoli mi gry puszczać na telewizorze i bawić się u niej w pokoju.
 
Ola Nowak z PP nr 26 w Raciborzu
U omy Irmy czasem nocuję. Przyjeżdżam do niej z tatą, żeby obcinać drzewo. Piekę z nią kołacze - nasze ulubione - z jabłkami. Lubimy jeździć na spacery. Babcia Niusia mieszka daleko. Jechaliśmy do niej pociągiem pośpiesznym. Ma prawie siwe włosy. Gotuje mój ulubiony krupniczek. Lubi z nami rysować.
 
Ilona Mus z PP nr 11 w Raciborzu
Moja babcia Sabina jest bardzo kochana. Odwiedzam ją często. Bawimy się lalkami Barbie, gramy w Piotrusia. Babcia lubi gotować, robić na drutach, oglądać telewizję i mnie pocieszać. Życzę jej dużo uśmiechu.
 
Kamil Kustos z PP nr 15 w Raciborzu
Moja babcia Magda jest bardzo dla mnie dobra. Bawi się ze mną w piłkę, pozwala mi pomagać dziadkowi w cięciu drewna. Bawimy się w chowanego. Najbardziej lubię z babcią pisać i malować, kolorować. Kocham ją, bo mnie bardzo, bardzo kocha. Po prostu tak jak babcia. Wszystko dla mnie robi. Życzę jej, żeby była zdrowa i miała bardzo dużo szczęścia.
 
Natalka Szympruch PP w Krzyżanowicach
Babcia Teresa jest fajna, bo robi mi kakao i bawi się ze mną. Najczęściej w sklep. Ma kolorowe krótkie włosy, takie brązowe z czarnym. Ładnie się ubiera. Nałoży sobie sweter i spodnie, albo jakąś spódniczkę. Lubi się położyć, oglądać telewizję i pić kawę. Najbardziej w telewizji lubi „Samo Życie”. Jeździ na rowerze, ale częściej autem. Kocham ją za to, że mi gotuje obiady.
 
Kamil Rostek z pp w Siedliskach
Lubię się bawić z moją babcią i układać puzzle. Czasami czyta mi bajki o „Czerwonym Kapturku”, jeździmy też razem na rowerze i na rolkach i chodzimy na zakupy. Babcia mieszka tam gdzie my, jest młoda, ma proste blond włosy. Gotuje nam obiad, mięso, frytki i ogórek. Piecze też ciasta, najlepszy jest sernik z brzoskwiniami i posypką.
 
Justyna Michalewicz z PP nr 12 w Raciborzu
Babcia Krysia gotuje, opiekuje się mną jak jestem chora, pomaga dziadkowi. Do babci Lucyny chodzę czasami w odwiedziny. Ma ona kotka Tuptusia i pieska Filipa, którymi się opiekuje. Przychodziła po mnie do przedszkola i mogłam u niej spać. Kocham moje babcie, bo są dobre - gotują, sprzątają, bawią się ze mną i dobrze wszystkim radzą.
 
Radosław Krzyśko PP w Babicach
Jedna babcia, ta która mieszka ze mną, nazywa się Marysia. Oma Jadwiga też mieszka ze mną. Mam jeszcze babcię Bertę i babcię Marylę, która mieszka w Bogunicach i bawi się ze mną klockami. Prababcia Zosia jest chora, mieszka z dziadkiem Frankiem w Rzeszowie. Jak u niej byłem to chodziłem z nią na spacery, ona chodzi pod kryką, a z dziadkiem zbierałem truskawki i jeździłem traktorem.
 
Filip Wróbel PP w Górkach Śląskich
Jedna babcia ma na imię Krysia, przyprowadza mnie do przedszkola i zajmuje się mną, kiedy mama jest w pracy. Malujemy kredkami domki, wychodzimy z psem Luną na spacer i na zakupy. Kupuje mi słodycze. Babcia Marysia mieszka w Szymocicach, przyjeżdża do nas na rowerze i robi na drutach. Kocham je obydwie za wszystko i życzę im, żeby długo żyły.
 
Karolina Matuszek PP w Roszkowie
Oma Ana ma brązowe włosy, zakręcone i wielkie. Jest wesoła. Cieszy się, jak idzie kajś na wesele, urodziny albo kawa. Kocham ją, że durh do niej przychodza, patrza  z nią na telewizor. Ma zielony sweter z kryształkami. Spódnica se ubiero albo czorne galoty. Bawi się ze mną, kupuje mi w sklepie lizaki. Cieszy się, jak mo urodziny. Fajna jest.