Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (718) Data wydania: 17.01.06

Złotnik źle obstawił Totka

15 stycznia, w VIII kolejce, nie obyło się bez niespodzianek, ale to dobrze, bo nadają one kolorytu rozgrywkom. Tak się ułożyło, że pary utworzyły dwa silne zespoły starszych i młodszych amatorów siatkówki.
Enter OSiR spotkał się z Instal Magiem Brzezie, którego pokonał 3:0 (25:21, 25:20, 25:21). Nie mieliśmy połowy zespołu. Uczulałem Piotra Maderę, że będzie musiał być wyjątkowo szybki, żeby ich zastąpić. Żartowałem, żeby założył kolce, jak sprinter – mówi Mariusz Zychma z Instalu. Gra była miejscami bardzo wyrównana. W pierwszym secie Instal Mag prowadził 15:8 a jednak roztrwonił przewagę. Poszło nam nadzwyczaj łatwo. Myślę, że u przeciwników brakowało walki do samego końca o korzystny wynik – twierdzi Tomasz Krauze z „Entera”. Obie drużyny wystąpiły bez zmienników. W szeregach Instala debiutuje tym sezonem Patryk Grad, student PWZS. Mam 21 lat, mieszkam w Gliwicach. Grałem w trzeciej lidze. Myślałem, żeby spróbować sił w „Rafako” ale zainteresowałem się ligą amatorów i nie żałuję. Mam porównanie takich rozgrywek i uważam, że raciborskie są na dobrym poziomie – słyszymy od siatkarza. Innego nowicjusza w rozgrywkach RLPS – Krzysztofa Lewkowicza z „Entera” – chwalił po meczu T. Krauze.
 
Zmiana pokoleniowa w lidze widoczna jest już od ubiegłego sezonu, który po latach dominacji „Entera” i „Złotnika” wygrali młodzi „Lunatycy”. 15 stycznia zagrali ze swoimi rówieśnikami z „El-Bisu”, którzy nieoczekiwanie, ale w pełni zasłużenie wygrali. Jakie to uczucie pobić mistrza? Świetne. Wiem, że rywal był osłabiony, ale u nas też brakowało środkowych. Przed meczem liczyłem na punkt – uważa Dariusz Szyksznian kapitan „El-Bisu”. Ten mecz cieszył się największym zainteresowaniem widzów. Byli wśród nich m.in. Włodzimierz Dulian kibicujący swojemu zięciowi Kubie Michalakowi („Lunatycy”) i Barbara Setkowicz, która nie opuściła dotąd żadnego meczu syna Marka („El-Bis”). Zaczęło się dobrze dla mistrzów, którzy skutecznie „lutowali” rywala i zwyciężyli 25:16. Trzy kolejne partie należały już jednak do „El-Bisu”. Wpierw ze stanu 2:7 wykończyli seta na 25:22, później finiszowali 27:25 i 25:22.
 
Za sensację trzeba uznać wygraną Totka nad „Złotnikiem” Chrzanowskim 3:1 (19:25, 25:22, 25:13, 25:22). Rozegrałem pierwszy mecz w sezonie i od razu zwycięstwo. Było jak za dobrych czasów Budowlanki, gdzie występowałem z Dawidem Węgrzynem – wspomina Mariusz Twaróg, któremu studia nie pozwalają grać tak często jak kiedyś.
 
Centrum Szkolenia Kierowców zwyciężyło Karol Team 3:0 (25:21, 25:13, 25:21). Przeciwnik wystawił tylko pięciu zawodników, więc mieliśmy ułatwione zadanie. Prezentując nasz normalny poziom ograliśmy Karola – mówi Przemysław Kosztyła z CSK. Jego kolega z drużyny Mariusz Szerszunowicz przypomniał się swojej starej drużynie z Kuźni Raciborskiej (choć jest to już odmieniony zespół). Walter „13” przegrał z Hammerem 2:3 (25:23, 27:29, 20:25, 25:29, 16:14). Ligę czeka teraz niemal miesięczna przerwa spowodowana feriami zimowymi.
 
(ma.w)