Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 40 (599) Data wydania: 01.10.03

Powinna nas przeprosić

Gdy weszłam do mieszkania, Patrycja pakowała się wykrzykując jakieś bezsensowne słowa. Dzwoniła do matki, że wraca.
Czekaliśmy z bratem około godziny zanim się spakowała. Poznosiliśmy rzeczy do auta. Nie rozumiem dlaczego ten dzień nazwała dramatem, skoro brat odwozi ją autem na swój koszt, powinna być mu za to wdzięczna. A może dramatem nazwała to, że musiała opuścić „Raj”, w którym było jej tak dobrze, ale nie potrafiła tego docenić. Oskarżyła mnie, że zabrałam jej paszporty i chciałam podrzeć. Taka sytuacja nie miała miejsca. Po pierwsze paszporty miał brat, po drugie gdybym to zrobiła to jak byśmy wywieźli ją do Polski? Po trzecie nie otrzymała prawa pobytu w Niemczech. Z dwoma workami przyjechała do Niemiec a wyjechała autem załadowanym pod dach. Dostała od nas masę prezentów i od brata pieniądze na początek, wszystko zabrała. Rano byliśmy na miejscu. Znając tę osobę i wiedząc do czego jest zdolna postanowiliśmy z bratem, że zawieziemy ją na postój taksówek aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek ze strony tych ludzi. Po wyjściu z auta, Patrycja, brat i kierowca taksówki przekładali rzeczy. Ja stałam z boku trzymając w ręku paszporty. Gdy skończyli brat podszedł do kierowcy zapłacić mu za kurs, a ja podeszłam do Patrycji i dałam jej do ręki paszporty. Zanim odjechaliśmy powiedziałam głośno do Patrycji: „paszporty masz - masz. Wszystkie twoje rzeczy masz - masz, a pan jest świadkiem” - zwróciłam się do kierowcy. Kilka metrów dalej stał drugi kierowca taksówki i obserwował całe zdarzenie. Pomimo tego, że byli przy tym zdarzeniu świadkowie, Patrycja miała czelność publicznie oskarżyć mnie o rzucenie paszportów na chodnik. Jest to ciężkie oskarżenie, tylko nie wiem czy ona zdaje sobie z tego sprawę. To oskarżenie jest kłamstwem. Wierzę w uczciwość tych panów, którzy byli świadkami tego zdarzenia i wierzę, że jeśli zajdzie taka konieczność, powiedzą prawdę. Taksówki również nie śledziliśmy, jechaliśmy do siostry, która mieszka w tym samym kierunku. Jeżeli Patrycja ma trochę godności osobistej, powinna przyznać się do kłamstwa i przeprosić.
siostra Zygmunta K.

Od redakcji
List ten nawiązuje do artykułu pt. „Wypędzona z raju”, który ukazał się na łamach naszej gazety 17 września.