Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (594) Data wydania: 27.08.03

Czarny humor?

Szanowny Panie Redaktorze,
Od dawna czytam Nowiny Raciborskie. Jednym z powodów dla których kupuję gazetę, to możliwość dowiedzenia się o czymś czego sam nie wiem. Najgorzej jest wtedy, kiedy sam jestem dobrze zorientowany w temacie, a z Waszej Gazety dowiaduję się wręcz czegoś całkowicie odwrotnego.

Nawiązuję tutaj do pańskiego artykułu Szpital do likwidacji? Od samego początku obecnej kadencji aktywnie uczestniczę w pracach zarządu powiatu. Źle by było gdybym o tak poważnej sprawie dowiedział się z gazet.

Owszem pomysł taki podsunął pan Przewodniczący Rady Powiatu. Był to pomysł autorski Pana Wańka. Nie chcę oceniać czy takie rozwiązanie jest „.. bardzo odważne... i kontrowersyjne...”. Na jednym ze spotkań określiłem wyraźnie swoje zdanie na temat tego pomysłu.

Jestem przekonany, że wystartowanie z takim pomysłem teraz, kiedy każde posiedzenie zarządu poświęcamy restrukturyzacji szpitala i nie ma ważniejszych spraw niż doprowadzenie do restrukturyzacji i  przeprowadzki szpitala do nowego obiektu,  spowoduje więcej szkody niż pożytku.

Podanie takiej informacji mogę traktować jedynie w kategorii „ czarnego humoru”. Niekiedy  przed opublikowaniem takiego artykułu istnieje potrzeba dokładnego zweryfikowania faktów. Ile szkody można narobić jego opublikowaniem. Kto nam uwierzy, mnie, staroście, zarządowi, dyrekcji szpitala? Praca całego roku może pójść na marne.

W obecnej sytuacji po przeczytaniu tego artykułu można sobie przypomnieć dobre przysłowie o łapaniu dwóch srok za ogon. Jaki skutek z tego morału, sami Państwo wiedzą.

Chcę przy okazji pisania tego listu nawiązać do pisma związków zawodowych pracowników szpitala w Raciborzu, zamieszczonego w Waszej Gazecie.

Trudno mi powiedzieć co właściwie robiły związki zawodowe w poprzedniej kadencji w temacie restrukturyzacji szpitala. Jedno mogę stwierdzić - nikt mnie, zarządu w tej kadencji nie informował o swoich pomysłach na restrukturyzację szpitala. Szkoda, że nie było żadnej merytorycznej dyskusji przy  podejmowaniu uchwały na   w/w temat. Dopiero kiedy po paru miesiącach zaczęto wdrażanie programu, nagle  zaczęło być o nim głośno. Chcę powiedzieć, że nam w pierwszej kolejności zależy tak jak Szanownemu Państwu na dobru pacjenta. Przy wizji bankructwa szpitala, groźbie jego fizycznego zlikwidowania, pacjent stał się najważniejszy.

Pamiętam kiedy w Gminie Nędza wprowadzałem nowatorsko, jako jedyny, NZOZ na miejsce Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, jakie były wątpliwości ze strony personelu Ośrodków Zdrowia. Czas pokazał swoje, że inaczej w służbie zdrowia znaczy - lepiej.

Wszystkie nasze działania zmierzają do utrzymania szpitala i zapewnienia godnych warunków leczenia pacjenta.

Z poważaniem
Andrzej Chroboczek
Członek Zarządu Powiatu,
Wójt Gminy Nędza w latach
1992-2002
Od autora
I tylko dlatego, że Pan tak sądzi Czytelnicy Nowin Raciborskich mieli się o tym nie dowiedzieć?

Grzegorz Wawoczny