Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Roztańczony klub

16.10.2002 00:00
Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego obchodził uroczyście, 5 października, 25-lecie swojego istnienia. Obecni i byli członkowie klubu spotkali się na balu w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Sokół”.

Z inicjatywą utworzenia klubu wyszli, przed 25 laty, uczestnicy kursu tańca towarzyskiego I i II stopnia, którzy chcieli dalej rozwijać swe taneczne umiejętności. Podczas ćwierćwiecza przez klub przewinęło się około 500 osób. Od początku prowadzi go Małgorzata Dziedzic, nauczycielka tańca towarzyskiego, wieloletnia członkini Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego, która zawód ten wykonuje, rzec można, z powołania.
 
Do klubu mogą zapisać się osoby, które są po kursie. Taka jest niepisana umowa. W ciągu tych wszystkich lat, odkąd prowadzę kursy, obecnie jest największa frekwencja. W dwóch grupach mam aż 50 osób. Sprawia mi ogromną satysfakcję, kiedy widzę, jak ktoś, kto w ogóle nie umiał tańczyć, robi postępy. Uwielbiam uczenie od podstaw. A ile par skojarzyło się dzięki kursom! Nieraz byłam zapraszana na wesela - uśmiecha się założycielka klubu.
 
Byli uczestnicy klubu, którzy opuścili Polskę, rozsiani są po całym świecie. Pani Małgosia dostaje czasem listy z Nowej Zelandii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych. Cieszy się, jeśli ktoś kontynuuje taneczne pasje i co więcej - osiąga za granicą jakieś sukcesy (a i tak bywa). Chciałabym dotrzeć do wszystkich, którzy już nie są z nami, aby na 30-lecie klubu zjechało jak najwięcej osób. Zapewniam, że kolejny jubileusz będzie zorganizowany, podobnie jak ten, z dużą galą. Wielu jednak zmieniło adresy, nazwiska, więc nie wiem jak ich zawiadomić o spotkaniu za pięć lat - dodaje.

Ewa Halewska

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02