Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Mój wymarzony zawód. Rozstrzygnięcie konkursu

15.06.2018 13:06 | 0 komentarzy | żet

W tegorocznej edycji konkursu Nowin wzięło udział 17 uczniów.

Mój wymarzony zawód. Rozstrzygnięcie konkursu
Zdjęcie poglądowe, wykonane podczas Festiwalu Perspektyw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mój wymarzony zawód to konkurs będący częścią projektu medialnego-edukacyjnego Nowin pt. Czas na zawodowców. Naszym celem jest zachęcenie młodzieży do rozważnego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej, przy uwzględnieniu uwarunkowań i potrzeb lokalnego rynku pracy. Od trzech lat jesienią organizujemy w Arenie Rafako Festiwal Perspektyw, podczas którego młodzież kształcąca się w technikach i szkołach branżowych pokazuje swoim młodszym kolegom na czym polega nauka zawodu, który wybrali. Co miesiąc na łamach "Nowin Raciborskich" piszemy o lokalnym rynku pracy oraz praktycznym wymiarze nauki zawodu w naszych szkołach.

Konurs Mój wymarzony zawód skierowaliśmy do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy mieli za zadanie wypowiedzieć się na temat zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Forma tej wypowiedzi mogła być dowolna. W tym roku dominowały prace plastyczne oraz wykonane na komputerze, dodatkowo wpłynęła jedna praca literacka.

Mając w pamięci poziom prac z poprzednich edycji konkursu, zdecydowaliśmy się w tym roku nie przyznać nagród głównych, ograniczając się do wyróżnień. Wędrują one do Dawida Niemca ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach oraz Nicole Wycisk ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich. Dawid chciałby zostać programistą. Nicole nie ma co prawda sprecyzowanych planów na przyszłość, ale jej ciekawość świata połączona z wielkim talentem plastycznym zasługują na wyróżnienie. Wkrótce wyślemy nagrody pocieszenia do szkół, w których uczą się wyróżnieni uczniowie (tam będa mogli je odebrać).