Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako wreszcie na plusie

Zwolnienia grupowe i korekta wyceny niektórych długoterminowych kontraktów przełożyły się na dodatni wynik finansowy Rafako.

Rafako wreszcie na plusie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Rafako S.A. wypracowało 34,5 mln zł zysku brutto w 2021 roku. Zysk brutto Grupy Kapitałowej Rafako za 2021 rok wynosi 9,7 mln zł*. To na razie szacunki, które mogą ulec nieznacznym zmianom.

Dla porównania w 2020 roku Rafako S.A. odnotowało stratę w wysokości 297,5 mln zł. Natomiast Grupa Kapitałowa zamknęła rok 2020 ze stratą ponad 328 mln zł.

Zarząd Rafako wyjaśnia, że dodatni wpływ na skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej Rafako w IV kwartale 2021 roku miała korekta wyceny kontraktów długoterminowych w związku z zawarciem ugody oraz podpisaniem aneksów dotyczących kontraktów na budowę bloku w Jaworznie. To pozytywnie zaważyło na całościowym wyniku Rafako.

* W skład Grupy Kapitałowej Rafako S.A. wchodzi Rafako S.A. jako podmiot dominujący oraz podmioty zależne Rafako (tzw. spółki-córki), m.in. odpowiadająca za budowę bloku energetycznego w Jaworznie E003B7 czy Rafako Engineering.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].