Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Płyty z pianki polietylenowej - zastosowania i rodzaje

10.09.2021 13:01 | 0 komentarzy | (s)

Techniczna pianka polietylenowa sprawdza się wyśmienicie jako produkt, za pomocą którego zabezpieczane są zapakowane towary, ładunki i przesyłki. To niezwykle wytrzymały i lekki materiał, który przez swoją łatwość w kształtowaniu i obróbce termicznej jest niezwykle uniwersalny i posiada mnóstwo zastosowań.

Płyty z pianki polietylenowej - zastosowania i rodzaje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polietylen jest tworzywem niezwykle ciekawym, bo pozwalającym na uzyskanie wysokich parametrów ochronnych przy stosunkowo niskim nakładzie sił. Dzięki temu, że jest bardzo wytrzymały i posiada niski współczynnik ścieralności, to staje się najskuteczniejszym i optymalnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa pakującego swoje towary. W tym także spożywcze.

Jak powstają płyty z pianki polietylenowej? 

Do procesu produkcji takich płyt korzysta się z odpowiednio dobranych arkuszy wykonanych z pianki polietylenowej, o której wspomnieliśmy już wcześniej. Żeby finalny produkt charakteryzował się odpowiednią gęstością, łączone ze sobą są arkusze o odpowiedniej gęstości, a proces ten, ze względu na wysoką podatność materiału na obróbkę cieplną, zachodzi w wysokich temperaturach. Tak powstałe płyty techniczne PE producenci sprzedają w postaci dużych arkuszy, lub wykorzystują do produkcji mniejszych elementów. Styrmann, czyli jeden z czołowych polskich producentów takich płyt technicznych zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży arkuszy o długości 1200 mm i szerokości 2000 mm. Grubość konkretnego produktu, a także jego gęstość podawana w kilogramach na metr sześcienny, są już kwestią indywidualnego doboru zamówienia przez klienta.

Jakie właściwości mają płyty techniczne PE

Profile i kształtki, które wycięte zostały z płyty z pianki polietylenowej, posiadają szereg cech i współczynników, które charakteryzują ich wysoką użytkowość. Dzięki temu produkty zapakowane i osłonięte w ten sposób znajdą się w bezpiecznych warunkach. Podczas całego okresu transportu i magazynowania niemal wyeliminowane zostają wszelkie zagrożenia z zewnątrz.

Czym charakteryzują się płyty PE?

  • struktura wykonana z piankowych arkuszy doskonale wytłumia wstrząsy i uderzenia, co przydaje się przy transporcie żywności i delikatnych materiałów;
  • gładka powierzchnia płyty jest bezpieczna dla towaru;
  • pianka jest zwarta i nie zostawia pyłu, a także nie posiada zapachu;
  • bardziej ekologiczne rozwiązanie niż materiały z poliuretanu i polistyrenu - płyty PE mogą zostać w pełni poddane recyklingowi.

Jak dobrać płyty techniczne PE

Każdy, kto używa płyt z pianki polietylenowej powinien dobrać rodzaj materiału do potrzeb konkretnego towaru, w który będzie zapakowany. U wspomnianego producenta, czyli firmy Styrmann znajdziemy płyty o grubości od 10 mm do nawet 100 mm. Dzięki temu produkty z pianki polietylenowej mogą zostać wykorzystane do produkcji elementów i kształtek, które sprawdzą się dla niemal nieograniczonej liczby towarów, materiałów i elementów.

Dobry producent płyt będzie oferował też pełne wsparcie merytoryczne podczas zakupu, dzięki czemu produkt może zostać dobrany idealnie do potrzeb klienta indywidualnego i hurtowego. Wykwalifikowany doradca pozwoli dobrać płyty techniczne PE o odpowiedniej grubości i gęstości. Wszystko po to, by spełniły one swoje zadania w najlepszy możliwy sposób.

Materiał zewnętrzny