Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Eko-Okna w Pałacu Prezydenckim

03.11.2015 09:12 | 0 komentarzy | AG

Mateusz Kłosek – prezes zarządu firmy Eko-Okna wziął udział w uroczystym obiedzie wydanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na cześć belgijskiej pary królewskiej: Króla Filipa i Królowej Matyldy.

Eko-Okna w Pałacu Prezydenckim
Mateusz Kłosek - prezes zarządu firmy Eko-Okna wita się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz belgijską parą królewską Królem Filipem i Królową Matyldą (fot. prezydent.pl/Eliza Radzikowska-Białobrzewska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma Eko-Okna należy do grona największych polskich eksporterów do Belgii, co zostało docenione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które przygotowało listę polskich przedsiębiorstw zaproszonych na uroczystość. W spotkaniu z Prezydentem i parą królewską wzięli także udział naukowcy oraz przedstawiciele polskiego rządu i Sejmu.

– Udało mi się zamienić parę zdań z Prezydentem Andrzejem Dudą, który interesował się opiniami polskich przedsiębiorców o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział nam prezes Mateusz Kłosek po spotkaniu – Podkreśliłem, że nasze przepisy na tle wielu państw europejskich, z którymi mam do czynienia są dobre, a nawet korzystniejsze, np. w przypadku wysokości podatków. To nie znaczy, że nie mogłoby być jeszcze lepiej i prościej.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się 13 października br. Warto przy okazji dodać, że Królowa Belgii Matylda, choć urodziła się w Belgii i nie mówi po polsku, to w połowie jest Polką. Jej matką jest hrabina Anna Komorowska, a pradziadkiem książę Adam Zygmunt Sapieha.

Spółka Eko-Okna, mająca siedzibę w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie, jest czołowym polskim producentem i eksporterem okien i drzwi PCV. Jest też jednym z największych pracodawców w naszym regionie, zatrudniającym aktualnie ok. 1700 osób. W związku z intensywnym rozwojem firmy obecnie trwają kolejne nabory na wiele stanowisk. Będziemy o tym szczegółowo pisać w jednym z najbliższych numerów „Nowin Raciborskich”.

AG

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej