środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Czy przed sprzedażą placu Długosza prezydent Polowy powinien zorganizować spotkanie z mieszkańcami?

Rozpoczęta: 24 maja 2019 o 00:00

Ankieta powiązana z Opozycji doskwiera brak dyskusji nad sprzedażą placu Długosza

Tak, koniecznie 80.92% (369 głosów)
Nie, decyzja już zapadła 19.08% (87 głosów)

Łącznie głosów: 456.

Komentarze

zapoznaj się z Regulaminem

Tych pól nie wypełniaj:

Śledź tę dyskusję

5 komentarzy

zgłoś nadużycie oceniono 3 razy 3
beg 24.05.2019 20:20

Sprzedanie i zabudowa tego placu będzie wbrew woli mieszkańców.Ekookna mogą budować gdzie indziej nie w tak ważnym dla mieszkańców i miasta miejscu.

zgłoś nadużycie oceniono 3 razy 3
Świtezianka 24.05.2019 17:26

Powinny odbyć się jeszcze otwarte konsultacje dla mieszkańców. Choćby pro forma. Bo nie było takich w sprawie sprzedaży placu Eko-Oknom. Radni powinni wstrzymać się z decyzją o sprzedaży, prosząc by prezydent Polowy zorganizował takie konsultacje. Na przykład w RCK przy ul. Chopina, w dobrej porze, np. o 18. Nagłośnić, że będą i się zobaczy czy ludzi to interesuje. Najwięcej plakatów powinno być w sąsiedztwie placu, na rynku. Jak nie przyjdą rozmawiać to już ich sprawa, ale nie powinno się sprzedawać tej nieruchomości bez zapytania o zdanie. Lenk ma rację: Racibórz należy do mieszkańców, a nie do prezydenta.

zgłoś nadużycie oceniono 6 razy 6
~Cosii (5.173. * .151) 24.05.2019 14:30

Niech sobie Eko budują gdzie indziej a nie na placu Długosza.Żadnej zabudowy na tym placu.Plac ma być dla mieszkańców Raciborza! !!

zgłoś nadużycie oceniono 3 razy 3
Leno 24.05.2019 11:32

Miasto nic nie zyska na sprzedaży pl.Długosza i jego zabudowie takim momstrum a przede wszystkim mieszkańcy nic nie zyskają tylko odwrotnie i miasto i mieszkańcy stracąi to bardzo stracą.Pan Pr. Poliwy mówi o zachwycaniu się budynkiem.To jest całkowicie błędne. Nikt się nie będzie nim zachwycał tylko będą narzekali na zniszczenie pl. Długosza a korzyść będzie mieć tylko Ekookna naszym kosztem.Pan PR Polowy błędnie ocenia sytuację.Budowa takiego molocha zepsuje i pogorszy mieszkańcom warunki życiowe wokół z powodu m.in ,że tak bardzo wzrośnie ruch pojazdów, że ludzie będą mieli spaliny i hałas i korki oraz wzrost wypadków prawdopodobnie też,że co bogatszy będzie myśleć aby z Raciborza uciekać. Strefa rekreacyjna dla mieszkańców za którą się opowiedzieli mieszkańcy w konsultacjach powinna być realizowana.To dlatego plac miał dalej zostać placem i być zazieleniony z drzewami i skwerami oraz ławkami za prezydenta Lenka bo tak chcieli ludzie.Pan pr.Polowy chce to wszystko zniszczyć i odebrać raz na zawsze mieszkańcom Raciborza plac .Jak na razie parking w jednej części placu mógłby zostać a w drugiej od strony baszty juz można by tworzyć teren rekreacyjny poprzez zacienienie nasadzanymi drzewami i krzewami zrobiem alejek i ustawienie ławek .Sprzedaż placu spowoduje wycinkę wszystkich kilkunastu dużych drzew i zdegradowanie tego miejsca. Pan prezydent chce zabrać zieleń a dać firmie korzyści bo to firma tylko zyska a mieszkańcy stracą i to nie tylko z okolicznych ulic ale z całego miasta. Co to za park na dachu jak dostęp do niego będą mieli tylko klienci kawiarni które tam mają być.Z psem do takiego parku też wstępu nikt nie będzie miał. Park na dachu to tylko zasłona dymna, nawet jakby był ogólnie dostępny to i tak będzie tylko substytutem namiastką zwykłego naziemniego parku która nigdy go nie zastąpi nawet w ułamku procenta.

~konsultantka (195.66. * .10) 24.05.2019 10:22

Konsultacje na temat zagospodarowania Placu Długosza odbywały się kilkukrotnie od 2012 roku https://www.nowiny.pl/wydarzenia/konferencja-podsumowujaca-projekt-obywatelski-plan-rewitalizacji-centrum-raciborza-1715.html